Agnė Grudytė per Šv. Velykas nesuvalgys nė vieno kiaušinio?
Parašė Zaliukas· April 07 2012 23:53:59

Garsi aktorė Agnė Grudytė ką tik trumpam grįžo į Lietuvą iš Gruzijos, kur filmuojasi populiariame TV3 seriale „Vyno kelias“. Viešnagės tikslas – velykinės atostogos gimtinėje... Pasiilgusių namiškių apsupta moteris šeštadienį puoš Šv. Velykų medį ir margins kiaušinius. Agnei patinka margučius ridenti ir daužyti, kas kita lupti ir valgyti, – mėgstamiausių jos patiekalų sąraše virto kiaušinio tikrai nėra.

Tbilisyje pastaruosius mėnesius gyvenanti ir dirbanti „Vyno kelio“ aktorė pastebėjo, kad gruzinai Šv. Velykoms ruošiasi panašiai kaip lietuviai. „Jų parduotuvių vitrinas puošia zuikiai ir kiaušiniai, yra ir margučių tradicijos. Kolegos pasakojo, kad kiaušinius dažo kaip mes – svogūnų lukštais“, – Gruzijos tradicijas atskleidžia A. Grudytė.

Aktorė gimtinėje su malonumu margins kiaušinius kartu su savo dukrele Ieva. „Kiekvienais metais dažome vis kitaip, bandome įvairius būdus. Šiemet nusipirkome specialių dažų, kurie padengia margučius kaip lakas. Mes patys vaikystėje taip dažydavome. Dabar viskas – dėl Ievos, kad jai smagiau būtų“, – dukrą supažindinanti su įvairiomis Šv. Velykų tradicijomis kalbėjo A. Grudytė.

Rytoj ji namie papuoš Velykų medį. Juokdamasi priduria, kad ir Velykų Bobutė būtų laukiama. O ar trumpas velykines atostogas Agnė detaliai susiplanavusi? „Viskas priklausys nuo oro. Jei bus geras – važiuosime į mišką ridenti kiaušinių, prisijungs draugai su vaikais. Jau keletą metų turime tokią tradiciją. Žinoma, ir senelius aplankysime“, – planus atskleidžia Agnė.

Aktorė sako, kad pagrindinis jos šeimos Šv. Velykų stalo valgis – kiaušinis – nėra jos mėgiamiausiųjų sąraše. „Daužti margučius man smagu, bet kai sudužusį reikia suvalgyti – bėda. Virtas ir dar šaltas kiaušinis man nėra skanus. Daugiausia vieną galiu įveikti per metus. Kas kita – kepti kiaušiniai“, – šypsosi viena pagrindinių „Vyno kelio“ aktorių.

Prie Velykų stalo ji vengia ir kiaulienos. „Aš labai daug ką valgau, bet kiaulienos praktiškai atsisakiau“, – teigia ji.

O ar lietuvė spėjo pamėgti gruziniškus šašlykus? „Po atostogų grįžę į Gruziją planuojame surengti vakarėlį. Tada kepsime tikruosius šašlykus. Gruzinai parodys, kaip reikia tinkamai paruošti mėsą ir kaip kepti“, – pasakojo A. Grudytė.

„Vyno kelyje“ Agnė vaidina restauratorę Daivą, kuri Lietuvoje atsitiktinai tapo kraupaus nusikaltimo liudininke ir buvo priversta bėgti pas brolio draugus į Tbilisį. Ar ilgai jos herojei pavyks išlaikyti savo paslaptį? Ir kuris naujosios aplinkos žmogus lietuvei Daivai kelia tikrą pavojų? Serialas „Vyno kelias“ pirmadieniais–ketvirtadieniais 21.00 val. tik per TV3!

„Vyno kelias“ – pirmadieniais–ketvirtadieniais 21.00 val. per TV3.