Sočio bei Rio de Žaneiro olimpiadas transliuos LNK, „Lietuvos ryto televizija“ ir MTG koncerno kanalai
Parašė Zaliukas· July 11 2012 00:06:03

LNK, „Lietuvos ryto TV“ ir MTG (Modern Times Group) koncernas pasirašė sutartį su Šveicarijos kompanija SPORTFIVE dėl olimpinių žaidynių transliavimo.
LNK televizija įsigijo teises transliuoti 2014-ųjų olimpiadų Sočyje ir 2016-ųjų Rio de Žaneire atidarymo ir uždarymo ceremonijas, o „Lietuvos ryto TV“ ir MTG (Modern Times Group) koncernas - varžybas.

Lietuvoje pasirašytos sutartys atspindi didelius žaidynių transliavimo istorijos pokyčiuis – pirmą kartą Olimpinių žaidynių transliacijos teisės suteiktos komerciniams transliuotojams. Dėl tiesioginių atidarymo bei uždarymo ceremonijų televizijos transliacijų iš Sočio 2014 bei Rio 2016 metais agentūra susitarė su UAB Laisvu Nepriklauomu Kanalu (LNK). Tuo tarpu abiejų žaidynių daugelio rungčių tiesioginės transliacijos teisės suteiktos UAB “Leituvos ryto“ televizijai.

Be to “Viasat Broadcasting“ pasirašė sutartį dėl išskirtinių teisių tiesiogiai transliuoti vieną iš rungčių abiejose olimpinėse žaidynėse. Taip pat šis transliuotojas įsigijo teises visose trijose Baltijos šalyse transliuoti Sočio 2014 ir Rio 2016 žaidynes per Pay TV, pay-per-view TV, video-on-demand bei internetu.

XXII žiemos olimpinės žaidynių Sočio kurorte atidarymas žada būti įspūdingas. Spaudoje pasirodė pranešimų, kad Rusija olimpinę ugnį ketina nuskraidinti net į kosmosą, deglas su ugnimi pabuvos Elbruso viršukalnėje, 5642 m aukštyje, ir Baikalo ežero dugne, kurio gylis apie 1600 m. Estafetė baigsis 2014 metų vasario 7 dieną Sočyje, kur vyks olimpinių žaidynių atidarymas.

Rio vasaros olimpinių žaidynių atidarymas vyks 2016-ųjų rugpjūčio 5-ąją. Jis bus rengiamas šiuo metu rekonstruojamame Maracanã stadione Rio de Žaneire.