Vilniuje baigta filmuoti situacijų komedija „Motina ir sūnus“
Parašė Zaliukas· July 21 2012 00:37:06

Jubiliejiniame, dvidešimtajame, TV3 sezone jau šį rudenį startuos visame pasaulyje žinomos australų situacijų komedijos „Motina ir sūnus“ lietuviškoji versija. Ją kurianti kompanija „Videometra“ jau pabaigė filmavimo darbus ir netrukus žada pateikti TV3 žiūrovams kokybišką ir nuotaikingą situacijų komediją. Režisierius Sigitas Račkys sako likęs patenkintas savo komandos darbu, o prodiuseris Rolandas Skaisgirys prisipažįsta komedijoje „Motina ir sūnus“ išvydęs... save.

Praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje Australijoje gimusi humoristinė situacijų komedija „Motina ir sūnus“ atspindi neišskiriamo šeimos tandemo – motinos ir sūnaus – iki skausmo juokingas kasdienio gyvenimo situacijas. Jos vienodai galioja viso pasaulio viengungiams, akylai prižiūrimiems motušių su išlavintu prieraišumo jausmu.

Pasakojimo centre – gerokai per 30 metų perkopęs, tačiau savęs vis dar desperatiškai tebeieškantis sūnus ir jo gyvenimo vadeles tampriai laikanti sumani ir valdinga motina. „Tiesą sakant, tai komedija apie mane ir mano mamą“, – šypsosi prodiuseris R. Skaisgirys, žiūrėdamas jau sumontuotas pirmąsias serijas.

Australų scenarijumi paremta ir lietuviams adaptuota situacijų komedija tikro gyvenimo atspindžius priminė ir režisieriui S. Račkiui. „Ir aš savo mamai galiu parodyti šitą filmą, – juokiasi jis. – Seniai nejaučiau tokio malonumo dirbdamas: filmavome su didžiausiu džiaugsmu, linksmai. Man labai tinkamas toks humoras – ir geras, ir net graudus. Aktoriai nepervaidina – jie tarsi iš tiesų taip gyvena“, – sako S. Račkys.

„Iš tiesų ši situacijų komedija remiasi tikru gyvenimu. Jame moterims visada trūksta dėmesio, todėl nesuprasi, ar jos rimtai serga, ar tik apsimeta, – svarsto R. Skaisgirys. – „Motina ir sūnus“ – visiškai naujo žanro serialas. Kiekvienoje serijoje – sava istorija, tam tikras įvykis, kaskart prisijungia vis kiti aktoriai. Lietuvoje buvo keletas bandymų filmuoti situacijų komedijas, tačiau tie projektai nepasiteisino. Ši bus tikrai linksma, geros nuotaikos situacijų komedija.“

Australai situacijų komedija „Motina ir sūnus“ mėgavosi net 6 sezonus iš eilės. Vėliau ji sulaukė didelio pasisekimo JAV, Jungtinėje Karalystėje, Skandinavijos šalyse, Graikijoje ir net Čilėje. Jau visai netrukus – šį rudenį – jubiliejiniame, dvidešimtajame, TV3 sezone žiūrovai išvys ir naujausias lietuviškosios „Motina ir sūnus“ situacijų komedijos serijas.