Jubiliejinio TV3 sezono išvakarėse – kvapą gniaužianti dovana Lietuvos vaikams
Parašė Zaliukas· August 21 2012 16:45:13

Nepaprasta sėkmė viso pasaulio kino teatruose, du „Oskarai“, pustrečio tūkstančio vizualiųjų efektų, vienas garsiausių kino režisierių – Timas Burtonas, ištisas Holivudo žvaigždynas su Johnny Deppu ir Anne Hathaway priešakyje bei iš kartos į kartą perpasakojama, tiek vaikams, tiek suaugusiems kvapą gniaužianti įstabi istorija – visa tai filme „Alisa Stebuklų šalyje“ (Alice In Wonderland), kurį jau rugsėjo pirmąją – mokslo ir žinių dieną – jubiliejinio, dvidešimtojo, televizijos sezono atidarymo išvakarėse švenčių ir šeimos televizija TV3 dovanoja ištikimiausiems savo žiūrovams.

Pirmąjį rugsėjo šeštadienį 19.00 val. į eterį žengianti fantastinė nuotykių istorija yra žinoma visame pasaulyje, tačiau kultinio režisieriaus T. Burtono sumanymas ją ekranizuoti taip, kaip niekas negalėjo iki šiol įsivaizduoti, tapo rimtu išbandymu „Alisos Stebuklų šalyje“ aktorių komandai.

Trijų „Oskarų“ nominantas J. Deppas ruošdamasis Pakvaišusio skrybėlininko vaidmeniui akvarele nusipiešė daugybę piešinių, įsivaizduodamas, kaip turėtų atrodyti jo vaidinamas personažas. Alisą įkūnijanti Mia Wasikowska juostoje patyrė stulbinamų ūgio pokyčių – 1,62 cm ūgio aktorė po stebuklingąją šalį vaikštinėjo būdama ir vos 15 centimetrų, ir net 6 metrų ūgio, o Baltosios karalienės išvaizdą gerokai pakoregavo ją vaidinanti A. Hathaway, įkvėpta tokių garsenybių kaip Greta Garbo, Dan Flavin ir Norma Desmond.

Tuo tarpu Raudonąją karalienę įkūnijanti dviejų „Oskarų“ nominantė Helena Bonham Carter prieš pradėdama filmuotis kiekvieną dieną tris valandas turėdavo praleisti grimo kambaryje, tačiau galiausiai vizualiai iki reikiamo dydžio padidinti aktorės galvą pavyko tik pasitelkus kompiuterinę techniką.

Derinant veiksmo scenas, animaciją ir kitas efektų technologijas, iš viso buvo sukurta net 2 500 atskirtų vizualiųjų efektų! „Alisa Stebuklų šalyje“ įkvėpė sukurti net du muzikinius rinkinius – viename iš jų skamba tokių autorių kaip Avril Lavigne, „The Cure“ muzikanto Robert Smitho, „Franz Ferdinand“ ir kitų dainos.

Išskirtinė TV3 premjera „Alisa Stebuklų šalyje“ – jubiliejinio, dvidešimtojo, sezono išvakarėse – jau rugsėjo pirmąją 19.00 val.!

„Alisa Stebuklų šalyje“ – rugsėjo 1-ąją 19.00 val. tik per TV3!