Pavojingiausias šuolis žmonijos istorijoje – tiesiogiai per „Viasat Sport Baltic“
Parašė Zaliukas· October 09 2012 15:12:56

„Viasat Sport Baltic“ spalio 8 d. 15.00 val. tiesiogiai rodys misiją „Red Bull Stratos“ – kuriai įvykdyti reikės pasiekti žmogaus galimybių ribas.

Profesionalus parašiutininkas austras Feliksas Baumgartneris, padedamas geriausių savo srities mokslininkų, pakils į kosmosą įgyvendinti „Red Bull Stratos“ misijos: atlikti įspūdingiausią ir pavojingiausią šuolį parašiutu žmonijos istorijoje. Dėl projekto sudėtingumo šuolio laikas gali keistis. Organizatoriai stebi oro sąlygas ir apie neeilinio įvykio startą paskelbs paskutinėmis minutėmis.

„Viasat Sport Baltic“ tiesioginiame eteryje parodys, kaip kuriama aeronautikos istorija. Su šia misija planuojama pasiekti net 4 rekordus.

Žmogaus pilotuojamas balionas pakils aukščiau nei kada nors iki šiol ir iš ne mažesnio kaip 36 000 m aukščio atliks šuolį su parašiutu. F. Baumgartneris turėtų tapti pirmuoju žmogumi istorijoje, kuris savo kūno laisvuoju kritimu viršys garso greitį. Ir ketvirtasis žadamas rekordas vykdant misiją – ilgiausias laisvasis kritimas.

Šiai misijai buvo ruošiamasi 7 metus. Šis projektas yra tiek pat mokslinis, kiek ir sportinis. Su „Red Bull Stratos“ siekiama gauti mokslinių ir medicininių duomenų, reikalingų planuojant žmogaus keliones į kosmosą. Šis projektas itin pavojingas, toks šuolis, pranokstant garso greitį, dar niekam nėra pavykęs.

Misijos filmavimui pasirengta itin gerai. Kapsulėje, kurioje į dangų kils F. Baumgartneris, bus įmontuotos net 6 televizijos kameros, dar 3 – misijos kontrolės centre. Taip pat šuolis bus filmuojamas specialiomis kameromis iš žemės bei iš sraigtasparnio.