Šeštadienio rytais per LNK – nostalgiška animacija
Parašė Zaliukas· May 31 2013 23:19:38

Vaikų gynimo proga birželio 1-ąją LNK vasariniame eteryje – naujiena vaikams. Visą vasarą, kiekvieną šeštadienį 9.30 val. bus rodoma senoji nostalgiška animacija, kurios seriją LNK eteryje pradės kultinis „Na, palauk!“

Dar 1969 metais pradėtas kurti animacinis filmukas „Na, palauk!“ – vienas populiariausių buvusioje Sovietų Sąjungoje. Per beveik keturis dešimtmečius sukurta dvidešimt „Na, palauk!“ serijų. Kiekvienos naujos serijos pasirodymas tuomečiams žiūrovams buvo didelis įvykis, mat animacinių filmų nebuvo rodoma labai daug.

Atsidarius geležinei uždangai, daugelis pastebėjo didelį panašumą tarp „Na, palauk!“ ir Walto Disney sukurto „Tomo ir Džerio“, bet filmuko režisierius sako „Tomą ir Džerį“ pats pamatęs tik 1987-aiais, kai jo sūnus kasetę su įrašu nusipirko Vokietijoje.

Po „Na, palauk!“ mažųjų žiūrovų laukia ir kiti kultiniai filmukai – visos Karlsono ir Mažylio, Mikės Pūkuotuko, Rūgpienių kaimo serijos, filmukai apie Brėmeno muzikantus, jau keletą dešimtmečių populiarumo neprarandantys „Ežiukas rūke“, „Kur aš jį mačiau?“, „Pelenė“, „Atsargiai, beždžionėlės“, „Apie begemotą, kuris bijojo skiepų“, „Batuotas katinas“, „Riki Tiki Tavi“, „Coliukė“, „Auksinė antilopė“ ir kiti animaciniai filmukai.