Vietoj maudynių Sicilijoje LNK žinių vedėjas Paulius Skučas įsimylėjo kalnus
Parašė Zaliukas· June 13 2013 13:31:51

LNK naujienų laida „Labas vakaras, Lietuva“ spinduliuoja itališka dvasia – pailsėjęs ir įdegęs, kupinas naujų minčių ir įkvėpimų, į eterį po atostogų Sicilijoje sugrįžo vedėjas Paulius Skučas.

„Savaitei su žmona bandėme visiškai atsijungti nuo pasaulio, atitrūkti nuo žinių srauto ir atsiduoti gamtai“, - pasakoja po kelionės iš Italijai priklausančios Sicilijos salos sugrįžęs Paulius Skučas.

Ilgai su žmona Indre atostogų neturėję sutuoktiniai planavo pasimėgauti Sicilijos saule ir pasimaudyti krištolo skaidrumo Jonijos ir Tirėnijos jūrose. Į lagaminą Skučų šeimą įsimetė tik paplūdimiui skirtus daiktus. Jų planas šioje saloje buvo aplankyti gražiausius paplūdimius.

Tačiau vietoj pliažo reikmenų Pauliui su žmona prireikė šiltų drabužių ir nuomotis kalnų batus. Mat Sicilijoje jiedu netikėtai įsimylėjo kalnus ir vietoj gulėjimo pliaže didžiumą laiką praleido vaikščiodami aukščiau jūros lygio - po mažyčius kalnų miestelius ir net dalyvavo ekspedicijoje į Etnos ugnikalnį.

„Per kelionę į Etną pagalvojome, kad esame nebe Žemėje, tai buvo panašu į Marsą ar Mėnulį. Karščio ir šalčio santykis stebino neįtikėtinumu: kalnuose buvo ledo ir sniego, nugulto lavos dulkėmis, o pakapsčius penkis centimetrus tvoskė karštis, toks, kad negali nulaikyti rankos. Etna didinga, įspūdinga ir pavojinga. Anksti ryte prasidėjusią ekspediciją popiet teko nutraukti: dėl pasikeitusių oro sąlygų būti prie kraterio buvo pavojinga. Sunku nupasakoti, koks tai buvo puikus nuotykis, visiems, kas važiuoja į Siciliją, siūlau neaplenkti Etnos. Kur dar būtų galima užlipti ant gyvo, pulsuojančio kalno?“, - pasakojo LNK laidos „Labas vakaras, Lietuva“ vedėjas Paulius Skučas.

Vietoj maudynių jūroje Paulius pirmą kartą išsimaudė kalnų upėje. „Čia buvo tikras iššūkis! Niekad nemaniau, kad tai atsitiks Sicilijoje“, - kvatojasi Paulius.