Valstybės dieną TV3 eterio veidai giedos „Tautišką giesmę“
Parašė Zaliukas· July 05 2013 21:55:00

Liepos 6-ąją jau penktus metus viso pasaulio lietuviai Valstybės, Mindaugo karūnavimo, dieną švęs giedodami šalies Himną – „Tautišką giesmę“. Tradiciją, kurią pradėjo aplink pasaulį plaukę akcijos „Tūkstantmečio odisėja“ dalyviai tapo unikali – lietuviai yra vienintelė tauta, kuri vienu metu visame pasaulyje gieda savo valstybės Himną. Šiemet tradiciškai Lietuvos Himną žada giedoti ir TV3 žiūrovai, ir žinomi eterio veidai. TV3 tiesioginės transliacijos pradžia – šeštadienį 20.50 val.

TV3 pradėta ir puoselėta tradicija per penkis gyvavimo metus tapo tautine – liepos 6-ąją Himną giedantys žmonės jau turi įprastas šventės vietas ir kompanijas, o Himnas giedamas tuo metu vykstančiuose lietuvių renginiuose. Pasak sociologų, „Tautišką giesmę“ šia proga gieda kone pusė šalies gyventojų.

„Tai antras kartas kai Himną giedosiu sostinėje. Anksčiau teko giedoti kituose miestuose – Panevėžyje, Juodkrantėje, Kaune... Dažniausiai Himną giedu ne namuose, o dirbdamas – eteryje, drauge su kolegomis ir susirinkusiais svečiais. Man ši proga ypatinga, nes tai Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Jau penkti metai liepos 6-ąją švenčiu ne savo vardadienį, o nacionalinę šventę su būriu žmonių“, – pasakoja TV3 sporto žinių vedėjas Mindaugas Rainys.

TV3 žinių vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva taip pat prisideda prie šios tradicijos puoselėjimo: „Kasmet giedu nuo pat tradicijos pradžios, kai ji užgimė pasitinkant „Ambersail“ jachtą. Kasmet eteryje skatinu šią tradiciją puoselėti tautiečius, o namuose – artimuosius. Šiemet liepos 6-ąją busiu pajūryje, todėl Himną giedosime drauge su bičiulėmis – esame patriotės. Labai džiaugiuosi, kad ši tradicija gyvuoja ir, kad TV3 prisideda prie jos puoselėjimo ir garsinimo. Tai suartina ir suvienija lietuvius. Dabar situacija tokia, kad kone kiekvienoje šeimoje yra emigravusių artimųjų, tad giedodami „Tautišką giesmę“ tarsi tampame viena didele šeima ir bent kelioms akimirkoms suartėjame, didžiuojamės, kad esame lietuviai. Tai – jaudinanti akimirka.“

TV3 laidos „Gyvenimas yra gražus“ kūrėjas Edvardas Žičkus sako, kad liepos 6-oji kiekvienam turėtų būti ypatinga diena: „Kokia ji svarbi tautiečiams, supratau kelerius metus iš eilės kaip tik tą dieną atsidurdamas lietuvaičių būryje Belgijoje, Amerikoje, Prancūzijoje, o kartą... net Kinijoje. Pamenu, kaip širdis imdavo spurdėti belaukiant akimirkos, kada visi užgiedos Himną. Vėliau apimdavo savotiška euforija, kad būdami mažos tautos atstovai, išsiblaškę po visą pasaulį, liepos 6-ąją visi atsigręžiame į gimtinę. Įprastai šią dieną manęs laukia labai intensyvi dienotvarkė – iš ryto lekiu pas močiutę sveikinti su gimtadieniu, tuomet su draugais buriamės giedoti Himno, o vakare švenčiam vieno iš jų gimtadienį.“

TV3 primena, kad šiais metais, kaip ir visada iki šiol, Himnas bus giedamas ir tiesioginiame eteryje nuskambės 21.00 val. Liepos 6-ąją jau 20.50 val. vilniečiai rinksis miesto centre – V. Kudirkos aikštėje, tuo pat metu kauniečiai bursis šalia Kauno pilies, o kitų miestų gyventojai kviečiami giedoti svarbiausiose ir tradicinės savo miestų erdvėse.

Prisiminti, kokie vieningi prisidedantys ypatingos tradicijos, gali būti lietuviai, kviečia televizija internete TV3 Play.

„Tautiška giesmė aplink pasaulį“ – liepos 6-ąją 20.50 val. tiesiogiai tik per TV3!