Skandalingoji žurnalistė R. Janutienė televizijoje turės partnerį
Parašė Zaliukas· September 06 2013 12:50:13

„Sakoma, darbais, o ne žodžiais, Tėvynę mylime. Mes ir patikrinsime, ar dažnai žmonių veiksmai sutampa su jų deklaracijomis, ar visgi jie tik dedasi susirūpinę valstybe ir žmonių gerove“, – tikina „Lietuvos ryto“ televizijos publicistinės laidos „Nuoga tiesa“ vedėja Rūta Janutienė. Naujajame televizijos sezone, kurio startas – spalį, žurnalistei patikėtas ir dar vienos žurnalistinių tyrimų laidos – „Patriotai“ – vairas.

Tiesa, R. Janutienei analizuoti svarbiausius įvykius Lietuvoje padės istorikas, ilgametis žurnalistas, politikos apžvalgininkas Tomas Čyvas. „Surasim Neringą Venckienę, atskleisime, kas daro didžiausią įtaką Prezidentei, demaskuosime tuos, kurie pelnosi iš masinės lietuvių emigracijos“, – sutartinai žada naujasis „Lietuvos ryto“ televizijos premjeros „Patriotai“ vedėjų duetas.

Paklausta, kodėl į komandą pasikvietė bene vieną ryškiausių savo oponentų, žurnalistė R. Janutienė akcentuoja: „Mano ir Tomo nuomonės išsiskiria beveik visais viešo ir neviešo gyvenimo klausimais. Dirbdami kartu ir ieškodami informacijos skirtinguose kanaluose neišvengiamai turėsime prisikasti prie vienos tiesos.“

Žurnalistė kritiškai vertina judviejų darbo skirtumus. „Man patinka ilgai klausyti, kas kalbama savo noru, kol galiausiai prisikalbama iki tiesos. T. Čyvas nepasitiki niekuo, ką sako žmonės, turintys valdžią, jis renka informaciją ten, kur niekas kitas nė nesugalvotų“, – akcentuoja R. Janutienė.

Vedėjai pasakoja, kad laidos pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai. „Patriotas yra tas, kuris nebijo savo valdžios ir garsiai klausia: „O kodėl tu taip padarei?“ Patriotas yra tas, kuris kiša koją į tarpdurį, kai kažkas ruošiasi svarbius sprendimus priimti slaptai. Žurnalistas, kuris imasi sunkiausio darbo – tyrimo – ir yra patriotas“, – tikina R. Janutienė drauge su naujuoju kolega T. Čyvu premjerinei „Lietuvos ryto“ televizijos laidai „Patriotai“ jau paruošę intriguojančių žurnalistinių tyrimų.

Naujojo „Lietuvos ryto“ televizijos sezono premjera – jau spalį!