„Pasmerkti 2“ žvaigždė M. Mačiulis atskleidė, kaip jo galvoje atsiranda randas
Parašė Zaliukas· November 07 2013 16:51:03
Žiūrimiausios televizijos TV3 šio sezono populiariausio lietuviško serialo „Pasmerkti 2“ gerbėjai puikiai žino, kokie pražūtingi pavojai tyko jų pamėgtų personažų ir kiek kartų šie balansavo ant mirties slenksčio. Štai vienam pagrindinių veikėjų Zylei susidūrus su mirtimi, jį vaidinančiam stebuklingai liekančiam gyvam aktoriui Mariui Mačiuliui galva pasipuošė dirbtiniu randu.

Pastarąjį sezoną serialo „Pasmerkti“ pabaigoje Zylė buvo nušautas kontroliniu šūviu į galvą. Istorijos tęsinyje režisieriui Sauliui Balandžiui panūdus personažą prikelti, prireikė kruopštaus grimerių darbo – M. Mačiuliui reikėjo sukurti įtikinamą galvos randą.

Nors pagal sumanymą aktorius neva sužalotą galvą turėjo slėpti po kepurėmis, įtikinti M. Mačiulį užsidėti kepurę yra itin sunkus uždavinys visai kūrybinei komandai. „Nors natūraliai aš turėčiau kepures mėgti, nes galvos man akivaizdžiai niekas nešildo, vis dėlto kažkodėl man jos nepatinka, – sakė juokdamasis Zylę vaidinantis aktorius. – Iš pradžių buvo planuota, kad, Zylei prisikėlus iš numirusių, galvoje žiojintį randą slėpsiu, tačiau jei jau jį turiu, kodėl neparodžius?“

Tiesa, aktorius prasitarė, kad itin dažnai rodyti sužalojimą taip pat nebūtų geras sumanymas. „Randą daro profesionalios grimuotojos, tai ilgai kankintis jų kėdėje netenka. Kita vertus, per dažnai man pasirodžius su juo eteryje, žmonės imtų šlykštėtis, o to mes tikrai nenorime. Tad kartais kokią kepurę vis dėlto užsidedu“, – serialo kūrimo užkulisiais su šypsena dalinosi Marius.

Šį garsųjį randą Mariui daro grimo meistrė Martyna Ričkė. Specialiuosius efektus nuodugniai studijavusi grimuotoja tikino, kad pirmasis režisieriaus klausimas, vos pradėjus dirbti šio serialo komandoje, buvo kaip tik apie žaizdų darymą. „Kadangi maniau, kad Marius randą, kaip ir buvo sumanyta pradžioje, slėps po kepurėmis, nesismulkinau ir padariau jį didelį, baisų. Tik vėliau paaiškėjo, kad teks jį daryti kur kas dažniau, nei tikėjausi, – beveik prieš kiekvieną filmavimą“, – šypsojosi M. Ričkė.

Iš specialaus vaško, pudros ir dažų padaryti randą kiekvieną kartą M. Ričkei tenka naujai. Be to, jis visuomet turi būti lygiai toks pat, kaip pirmą jo atsiradimo dieną. Anot Martynos, tai vis dėlto nėra sudėtingiausia. „Šis procesas trunka gal 15 minučių. Tačiau sunkiausia ne identiškai randą atkartoti, o paisyti visų kitų techninių dalykų. Pavyzdžiui, šaltyje specialus vaškas nelimpa prie odos. Žinoma, priklauso ir nuo to, ar aktorius ramiai sėdi ir ar labai anksti ryte tai darome, nes rankos dar nebūna atgijusios. Juvelyrinis darbas, kad ir kaip žiūrėsi“, – apie TV3 serialo „Pasmerkti 2“ grimo specifiką pasakojo Martyna.

„Pasmerkti 2“ – pirmadieniais−ketvirtadieniais 21.00 val. per TV3!