N. Narmontaitė savo vaidmens tikroviškumu įsitikino... turguje
Parašė Zaliukas· November 12 2013 12:42:09
Aktorei Nijolei Narmontaitei teko įkūnyti įvairiausius personažus tiek teatre, tiek kine, tiek televizijos serialuose, tačiau naujame intriguojančiame žiūrimiausios televizijos TV3 seriale „Moterų laimė“ gautas vaidmuo tapo rimtu iššūkiu.

Seriale N. Narmontaitė vaidina Gintės (akt. Vaida Būtytė) mamą, literatūros mokytoją Zitą. „Moterų laimės“ gerbėjai jau žino, kad Zita – kontrolės maniakė, griežtumo įsikūnijimas, šiurkšti, nemandagi ir pralaimėjimo nepripažįstanti užsispyrėlė, kurią TV3 žiūrovai stebi pirmadienio−ketvirtadienio vakarais 19.30 val.

„Į šį vaidmenį aš žiūriu kaip į šaržą. Nors dažniausiai pavyksta su savo vaidmeniu susitapatinti, Zita ir aš – absoliučios priešingybės. Ji yra moteris-mužikas, nebijanti griežtesnio žodžio, negalvojanti, kaip tai paveiks jos aplinkos žmones“, – apie savo kuriamą personažą kalba N. Narmontaitė.

Aktorė pripažįsta, kad suvaidinti Zitą jai pavyko nepriekaištingai. Galbūt dėl to, kad jos personažas yra gana gyvenimiškas. Geriausias to įrodymas – serialo „Moterų laimė“ scenos turguje.

„Kai filmavome turguje, dauguma žmonių ir buvo tikri turgaus prekeiviai. Pavyzdžiui, scenoje, kurioje Zita po visą turgų vaikosi savo vyrą ir rėkauja „Stok!“, prekeiviai pamanė, kad mane apvogė ir kad aš natūraliai isterikuoju. Galima daryti išvadą, kad Zita vis dėlto yra labai gyvenimiškas personažas“, – svarsto aktorė.

Zitą dėl griežto charakterio neapsikentęs paliko vyras (akt. Liubomiras Laucevičius). Siekdama susigrąžinti sutuoktinį, N. Narmontaitės veikėja kovos iki paskutinio kraujo lašo, nes jai verkiant reikia vyro. „Mano herojė paprasčiausiai suserga, jei neturi kur išsikrauti. Jai reikia nuolat turėti objektą, kurį galėtų „tarkuoti“. Taip ji įsivaizduoja meilę ir rūpestį“, – sako juokdamasi Nijolė.

Žinoma aktorė prisipažįsta, kad jos draugai ir artimieji, serialui pasirodžius TV3 eteryje, nesiliovė klausinėję, kaip jai pavyksta kurti tokią pabaisą. „Zitą aš „sudėjau“ iš dviejų dalių. Pirmoji − į ekstremalias ir kritines situacijas patenkančių žmonių elgesys. Man labai patinka stebėti žmones oro uoste, kai jie laukia, o lėktuvas vėluoja. Prisižiūri tokių scenų... Antroji personažo dalis atspindi vieną pažįstamą moterį. Ji labai valdinga. Kartais net sunku žiūrėti, kaip ji elgiasi su šeimos nariais, juos žemina. Trumpai tariant, Zitos aš nenorėčiau nei pažinoti, nei ja būti“, – su siaubu kalba N. Narmontaitė.

„Moterų laimė“ – pirmadieniais–ketvirtadieniais 19.30 val. per TV3!