„Chorų karuose“ Kėdainiams pergalės siekti padės eterio profesionalų komanda
Parašė Zaliukas· November 19 2013 21:45:21
Žiūrimiausios televizijos TV3 eteryje penktąjį kartą prasidės didžiausio masto muzikinis projektas „Chorų karai“. Pilietiškumą ir patriotiškumą savo kraštui projekte skatins nauji chorai ir jų ypatingi generolai. Pirmosios projekto naujojo sezono atrankos jau įvyko Kaune, Vilniuje ir Alytuje, o šį ketvirtadienį dėl vietos dainingoje kariaunoje rungsis Kėdainių miesto atstovai.

Kėdainių chorą į pergalę ves „Chorų karų“ žiūrovams jau pažįstamas solistas Arnas Švilpauskas su kapela „Daumantų muzikantai“.

Generolai laukia visų dainingų kėdainiškių lapkričio 21-ąją, ketvirtadienį, 18.00 val. Kėdainių viešbutyje „Grėjaus namas“ (Didžioji g. 36). Choro generolai žada, kad bus sudarytos sąlygos naujojo choro veikloje dalyvauti Kėdainių krašto jaunimui, studijuojančiam didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Šiems dainininkams žiūrovų dėmesys – jau pažįstamas. Kolektyvas aktyviai dalyvauja muzikiniuose projektuose, o „Chorų karuose“ žada išsaugoti folk stilių. Prieš dvejus metus „Chorų karuose“ dalyvavęs Kėdainių „Ledinis“ choras užėmė trečiąją vietą. Kaip tik tada, pasitraukus choro generolėms Giulijai ir Monikai, pagrindinis solistas A. Švilpauskas savo ryžtu atvedė chorą į finalą. Kaip Arnui ir jo bendražygiams seksis formuoti naująją Kėdainių muzikinę kariauną, paaiškės jau ketvirtadienį.

A. Švilpauskas įsitikinęs, kad šiame sezone Kėdainių choras nustebins visus. Pasak jo, Kėdainiai – toli gražu ne provincija. Šiemet bus dedamos visos pajėgos, kad naujasis choras būtų ne tik dainingas, bet ir originalus ir stilingas. Manantiems, kad choras bus liaudiškų dainų ansamblis, pasipuošęs lininiais apdarais ir šokantis tik klumpakojį, Kėdainių choro generolas skuba paprieštarauti: „Mes būsime kitokie!“

Kapela jau turi surinkusi kūrybinę komandą. Muzikinę dalį, aranžuotes kurs Vytautas Bikus, praėjusį sezoną kūręs aranžuotes projekto „ŠarkA“ vadovaujamam „Šachmatiniam“ chorui. Choreografas – Kęstutis Baranauskas, be kurio neapsiėjo TV3 populiarieji projektai „Šok su manimi“, „Tu gali šokti“ ir, aišku, „Chorų karai“. Kėdainių choro režisierius – Andrius Žiurauskas, ne vieną sezoną dirbęs su Kauno chorais. Komandos stiliumi rūpinsis Vilniaus ir Kauno stilistai. Visa kūrybinė grupė labai rimtai nusiteikusi siekti pergalės.

Naujajame „Chorų karų“ sezone į pergalę kauniečius ves vyrų ansamblio „Quorum“ nariai, Vilniaus chorą subūrė dainininkė Urtė Šilagalytė, dainininkė Asta Pilypaitė sieks pergalės su Pietų Lietuvos choru, o lapkričio 21-ąją, šį ketvirtadienį, 18.00 val. paaiškės Kėdainių choro nariai.

„Chorų karai“ – jau greitai per TV3!