Pirmosiose „Šuolio“ treniruotėse galiūnas V. Blekaitis priminė išsigandusį meškiuką
Parašė Zaliukas· January 30 2014 14:29:14
Nuo vasario 9 dienos sekmadienio vakarais 19.30 val. tiesioginiame TV3 eteryje su žiūrovais sveikinsis naujas vedėjų duetas: televizijos ir radijo veidas Mindaugas Stasiulis ir aktorė Monika Vaičiulytė. Jie didžiosios TV3 premjeros „Šuolis“ žiūrovams pristatys didžiulę žinomų žmonių ir plaukimo profesionalų komandą. Televizijos, sporto, šokių ir muzikos žvaigždės kausis dėl geriausiojo vardo ir įrodinės, kad jokie sporto iššūkiai jiems nebaisūs. Sunku patikėti, kad šokinėti nuo 1 ir 3 metrų tramplinų bei iš 5 m, 7,5 m ir 10 m aukščio pasiryžęs Lietuvos galiūnas Vidas Blekaitis iš pradžių bijojo šuoliui atsistoti dviem kojom, o po kelių savaičių treniruočių jau sugeba atlikti sudėtingus triukus.

V. Blekaitis – Lietuvos galiūnas, šalies reitinge užimantis antrąją vietą. Tinkamai projektui paruošti 182 cm ūgio ir 146 kg svorio vyrą – „Šuolio“ trenerei rimtas iššūkis. „Suvaldyti tokį kūną, ypač skrendant į vandenį nuo tramplino, – rimtas darbas. Šaunu, kad Vidas – darbštus, užsispyręs, moka siekti užsibrėžto tikslo. Jis – valios ir žodžio žmogus“, – sako jau dešimt metų trenere dirbanti Lietuvos čempionatų prizininkė, Europos veteranų čempionatų dalyvė Aušra Jurevičienė.

„Vidas sistemingai ir noriai lanko šuolių treniruotes. Spėjame ne tik naujų elementų išmokti, bet ir atvirai, atsakingai padiskutuoti apie šuolius į vandenį. Jie sudėtingi: reikia suderinti dvi sporto šakas – gimnastiką ir plaukimą. Vidas tai jau pajuto. Salėje pluša iki devinto prakaito, o vandenyje skaičiuoja mėlynes. Juk tenka ne tik šokinėti – reikia prieš tai užlipti ant prietaiso – pvz.: 5 metrų bokšto – taigi, įveikti 20 laiptelių (kaip tik tiek žmogus įveikia lipdamas į antrą namo aukštą), tada – atlikti šuolį ir po jo nuplaukti 15 metrų, kad pasiektum baseino kraštą išlipti. Šį procesą kartoja tol, kol atlieka gerai. Sportininkas vos kvapą gaudo, o juk dar reikia visada atsakingai mąstyti apie kūno laikyseną, tinkamą atsispyrimą, žinoti ką daryti krentant“, – sudėtingų „Šuolio“ treniruočių užkulisius atskleidžia trenerė.

Būti vikriam reikia ir ore, ir į vandenį reikia kristi taip, kad būtų kuo mažiau purslų. „Su tokia kūno konstrukcija nėra lengva. Vidui šokant, vanduo tykšta į visas puses, buvau ne kartą aptaškyta. Jo kūnas sunkus, nemažas kietas raumenynas riboja judesius, todėl siekti tobulo rezultato sudėtinga. Aš net stebiuosi, kaip jam pavyksta. Dėkoju jam už pasitikėjimą manimi – tik abipusis trenerio ir auklėtinio pasitikėjimas veda į priekį. Tikiu Vido sėkme“, – sako A. Jurevičienė.

Pirmosios V. Blekaičio treniruotės jai iki šiol kelia šypseną: „Ant 3 metrų tramplino Vidas ėjo keturioms ir atbulai, kaip meškiukas, – tiesa, prisiartinęs prie krašto nušoko. Panašiai buvo ir ant 5 bei 7,5 metro bokštų. Baimės akys – didelės, tačiau dabar Vidas jau sugeba nušokti nuo įvairių aukščių − ir ne tik ant kojų, bet ir žemyn galva, susipažįsta su pagalbiniais mokomaisiais šuoliais – „kregždute“, „ožiuku“, „salto pirmyn“ nuo 1 ir 3 metrų aukščio tramplinų.

Dėl laimėtojo vardo TV3 premjeroje „Šuolis“ nuo vasario 9 dienos sekmadieniais 19.30 val. tiesioginiame eteryje kausis laidų vedėjas, verslininkas Gediminas Juodeika, dainininkė Liveta Kazlauskienė, šokėja Eglė Straleckaitė, Lietuvos galiūnas Vidas Blekaitis, Lietuvos krepšinio rinktinės talismanas Juozas Petkevičius, imtynininkas, olimpietis Aleksandras Kazakevičius, dainininkas Deivis Norvilas, šokėjas Deividas Meškauskas, humoristas Vitalijus Cololo, baletmeisteris Jurijus Smoriginas, šokėja Monika Šalčiūtė ir TV3 žaidimo „Laikykis!“ vedėja Indrė Burlinskaitė.

Premjera „Šuolis“ – jau nuo vasario 9 dienos sekmadieniais 19.30 val. tiesiogiai per TV3!