A. Puklevičių komiškiems scenarijams įkvepia net apsilankymas parduotuvėje
Parašė Zaliukas· February 19 2014 15:13:36
Per trumpą laiką gyvenimiška situacijų komedija „Obelis nuo obels“ jau spėjo užkariauti humorui neabejingų žiūrovų širdis. Žiūrimiausios televizijos TV3 rodomo serialo scenaristas – Aidas Puklevičius tikina, kad „iškepti“ skanų serialą nėra lengva užduotis.

A. Puklevičius sako, kad gavęs pasiūlymą parašyti scenarijų šiam serialui jis ilgai nesispyriojo, mat nuo seno domisi situacijų komedijos žanru. „Mane seniai žino kaip besidomintį sitcom, situacijų komedija, gal todėl ir pasiūlė. O gal tuo metu nei vieno kito scenaristo laisvo nebuvo“, – sako juokdamasis Aidas.

Žmonės Aidą geriau pažįsta kiek kitokiu amplua – žurnalisto, redaktoriaus ar „stand-up comedy“ žanro liūto. Kuri veiklos sritis jam pačiam yra arčiausiai širdies?

„Pasirodyti ir juokauti stand-up stiliumi yra velniškai sunku, ir tai man sekėsi tikrai nekaip. Todėl verčiau užsiimti tuo, kas tau pavyksta geriau, – rašyti. Lengviausia rašyti, aišku, trumpus ir linksmus pastebėjimus apie gyvenimą, šiek tiek sunkiau – iš tokio vieno pastebėjimo išrutulioti visą straipsnį, dar sunkiau – scenarijų, kadangi čia reikia ne tik pokštų ir linksmų personažų, o ir dramaturgijos“, – pasakoja „Obelis nuo obels“ scenarijaus autorius.

Juokas – dalykas rimtas. Sakoma, norint skaniai ir subtiliai prajuokinti auditoriją, pirmiausia reikia pačiam patikėti istorija ir iš jos kvatotis. Tuo įsitikinęs ir Aidas. „Kai parašai ką nors ir pats nusišypsai, tada jau gali manyti, kad esi bent jau pakeliui link tikslo. O medžiagą... ją galima imti iš bet kur – man, pavyzdžiui, apsilankymas paprastoje parduotuvėje suteikia peno, kaip ir pasėdėjimas su draugais ar giminių susitikimas“, – gero humoro receptą atskleidžia A. Puklevičius.

Scenaristas sako, kad didžiausi sunkumai, su kuriais susidūrė adaptuodamas britišką „Obelis nuo obels“ serialo scenarijų Lietuvai, – kultūriniai kontekstai. O ką jau kalbėti apie tokius skirtumus kaip visuotinis britų pakvaišimas dėl futbolo, skirtinga serialų siužeto epocha su savo technologiniais ir panašiais skirtumais.

Ką šį kartą iškrės žavinga ir išmonės nestokojanti herojė Renata? Kokie nuotykiai laukia kalėjimo lovas trinančių Arūno ir Žygimanto bei kaip vienatvę išgyvena jų žmonos, seserys Vaiva ir Milda? Visa tai – jau šįvakar 20.00 val. komiškame seriale „Obelis nuo obels“ per TV3!

„Obelis nuo obels“ – trečiadieniais 20.00 val. per TV3!