A. Pilypaitė televizijoje pritaikys savo universitetines žinias
Parašė Zaliukas· March 18 2014 11:38:03
„Mokėjimo šokti negalėjome patikrinti. Atrankose prašėme tiesiog padainuoti ir, žinoma, pamatėme, kaip atrodo žmogus. Žavesys ir balsas – tie kriterijai, pagal kuriuos rinkomės komandą. Į atranką atėjo nedaug vyresnių žmonių. Mūsų choras natūraliai išėjo jaunas. Yra ir 30-mečių, bet daugeliui apie 20 metų“, – įspūdžiais dalinasi dainininkė, „Chorų karų“ generolė, į pergalę vesianti Alytaus miesto „Dežavu“ chorą, Asta Pilypaitė.

„Jaučiuosi puikiai, nesijaučiu nešanti didelę naštą, nes yra puiki komanda, yra vadovė Reda, choreografė Lilija, Marius, atsakingas už visokius ūkinius reikalus. Nuostabią siuvėją turime. Viskas yra puiku. Džiugiausia tai, kad visi labai entuziastingai nusiteikę. Nėra jokių „negaliu“, „nenoriu“. Visi labai laukia pasirodymų eteryje“, – džiugiai pasakoja A. Pilypaitė.

Alytaus miesto „Dežavu“ chore yra ir studentų, kurie mokosi Vilniuje ir važinėja į savo gimtąjį miestą. „Aš pati mokausi Edukologijos universitete – važinėju pirmyn atgal. „Chorų karai“ man – kaip iš giedro dangaus geras ženklas. Čia galiu pritaikyti tai, ko mokausi universitete. Pavyzdžiui, mokomės dirigavimo pagrindų. „Chorų karuose“ tą galiu pritaikyti praktikoje“, – sako generolė.

Ji aiškina, kad Alytaus miesto choro pavadinimas atsirado renkant visokius terminus: „Norėjosi, kad gražiai skambėtų, kad būtų reikšmė gera. Bandėm ir muzikinius terminus. Vienas vaikinukas staiga sušuko: „Dežavu!“ Ir visiems patiko. Nutarėme rašyti ne prancūziškai – „Deja vu“, o lietuviškai, nes tai juk „de“ ir „žavu“. Puikiai tiko. Mes tai ir stengsimės atspindėti savo pasirodymuose, būsim žavūs.“

Choras jau spėjo susiorganizuoti ir fotosesiją, pasipuošęs retro stiliumi. Tokį įvaizdį choristai pademonstravo ir sekmadienį Alytuje prisistatydami miesto gyventojams ir svečiams. „Chorų karuose“ alytiškiai žada būti įvairūs, kaskart stebinti.

Jau šį sekmadienį, kovo 23-ąją, 19.30 val. TV3 eteryje – „Chorų karų“ penktojo sezono premjera! Čia susikaus net 7 galingi chorai. Astos Pilypaitės Alytaus miesto „Dežavu“ choras, Urtės Šilagalytės Vilniaus miesto choras „Atžalynas“, Eglės Jakštytės Utenos miesto „Laimės“ choras, Stano vadovaujamas senjorų „Lietuvos bočių“ choras, Kauno miesto „Žalgirio choras“, vadovaujamas vyrų vokalinio ansamblio „Quorum“, Kėdainių miesto choras „Senamiestis“, vedamas Arno Švilpausko „Daumantų kapelos“, bei Povilo Meškėlos ir Vlado Kovaliovo vedamas Pravieniškių pataisos namų atvirosios kolonijos choras.

„Chorų karai“ – jau nuo kovo 23 dienos sekmadieniais 19.30 val. tiesiogiai tik per TV3!