Liūtu virtęs D. Katkus prašo į Kauno zoologijos sodą grąžinti žvėrių karalių
Parašė Zaliukas· September 16 2014 17:18:38
Paramos projektas „Pirk dramblį“, skirtas padėti Kauno zoologijos sodui, sulaukė dar vieno garsaus visuomenės veikėjo palaikymo. „Aš ir tu – mes vieno kraujo“ – legendinė herojaus Mauglio frazė šįkart žiūrimiausios televizijos TV3 žiūrovams eteryje skamba iš žymaus Lietuvos dirigento, muzikologo ir pedagogo Donato Katkaus lūpų.

D. Katkus specialaus „Pirk dramblį“ anonso filmavimui virto žaismingu liūtu. „Turbūt visi galvojo, kad įkūnysiu dramblį, nors aš pats tikėjausi tapti begemotu. Jaučiu kažkokį ryšį su šiuo žinduoliu, ir ne tik dėl masyvaus sudėjimo, bet ir dėl to, kad begemotai labai kovoja dėl savo patelių“, – humoro jausmo nestokojo dirigentas. D. Katkaus virsmą liūtu galima pamatyti specialiame filmuke internete.

D. Katkaus virsmas liūtu truko kelias valandas. „Kaip vadinasi tie pakvaišę gyvūnai, kur primena moteris? Šimpanzės, teisingai?“ – filmavimo pradžioje juokavo muzikas. Tačiau prakalbus apie Kauno zoologijos sodą, žymus vyras staiga surimtėjo. D. Katkus prisipažino, jog pastarą kartą sode lankėsi prieš daug metų. Šiuo metu senelio pareigas einantis vyras taip pat pasakojo, jog jo anūkai visai neseniai lankėsi Kauno zoologijos sode ir parsivežė išties gerų įspūdžių. „Žinote, turim suprasti, jog Lietuvoje yra tik du tokie svarbūs gyvūnams objektai: tai delfinariumas ir Kauno zoologijos sodas. Manau, kad valstybė turėtų į tai atsižvelgti ir skirti daugiau dėmesio jų problemoms spręsti. Juk zoologijos sodas atlieka šviečiamąją funkciją. Kur daugiau gali taip iš arti pamatyti visą laukinę gyvūniją?“ – svarstė D. Katkus.

Pats dirigentas gyvūnų namie nelaiko, tačiau jo požiūris – atsakingas: „Žinote, niekaip nesuprantu medžioklės ypatumų. Turiu draugų, kurie važiuoja į tolimiausias ir egzotiškiausias šalis ir grįžę didžiuojasi nukovę kokią žirafą. Palaikau tik tuos gyvūnų mylėtojus, kurie tikrai rūpinasi gyvūnais, juos šeria ir prižiūri – tai natūralus priartėjimas prie gamtos.“

Žymus vyras nuliūdo ir išgirdęs priežastį, dėl ko projekte „Pirk dramblį“ jam teko virsti liūtu. Pasirodo, Kauno zoologijos sodo liūtė Molė jau kurį laiką išgyvena depresiją, yra pasyvi ir netekusi apetito – Molė vis dar negali susitaikyti su savo vyro Simbos netektimi. Liūtei būtina atgabenti naują patiną, o kol kas tai yra neįmanoma, nes sodo turimas narvas neatitinka būtinųjų reikalavimų. Reikalingas naujas voljeras, kuris kainuotų apie 100 000 litų.

„Kaip sodas be žvėrių karaliaus? Atvežkit mano liūtei vyrą, antraip man pačiam teks jai palaikyti draugiją“, – TV3 anonse kalba D. Katkus.

Projekto globėjas prezidentas Rolandas Paksas. Aukoti sodui galima skambinant arba rašant trumpąsias žinutes numeriu 1404 (auka – 5 Lt) arba internetinėje svetainėje www.aukok.lt (auka neribojama).

„Pirk dramblį“ finalinis koncertas – jau rugsėjo 26 dieną per TV3!