Cerebrinio paralyžiaus kaustomi mažyliai sulauks pagalbos
Parašė Zaliukas· November 19 2014 00:01:09
Jau dvyliktus metus gyvuojanti socialiai atsakingiausios įmonės TV3 ir SEB banko organizuojama „Išsipildymo akcija“ šiemet kviečia padėti cerebriniu paralyžiumi sergantiems likimo nuskriaustiems vaikams.

Vienuolikmetis Lukas, šių metų akcijos mažasis herojukas, yra labai linksmas ir protingas vaikas. Deja, jo kūną kausto cerebrinis paralyžius. Į sanatoriją berniukas pateko kartu su bronchine astma sergančia sese tuomet, kai jų mama buvo paguldyta į ligoninę dėl išsekimo.

Viena šešis vaikus auginanti ir labai sunkiai pragyvenanti moteris jau grįžo iš gydymo įstaigos. Du vaikai ant rankų, du mokykloje ir dar du sanatorijoje. „Jau laukiu kada visi sugrįš, ypač pasveikęs Lukutis“, – sako atsidūsdama mama. Tačiau kol kas Lukutis daugiausia guli sanatorijos lovoje. Jis negali nei vaikščioti, nei apsitarnauti. Jo savarankiškumo ugdymui reikia treniruoklio, daugiafunkcinio neįgaliojo vežimėlio, darbo kėdutės, specialaus kompiuterio ir papildomo sanatorinio gydymo.

Ilgesingais vakarais Lukas klausosi sesės skaitomų pasakų, kuriose nėra neįmanomų dalykų. Kuriose galima visur keliauti, nepaisant fizinės negalios. Visi kartu mes galime mažajam Lukui, o kartu ir daugybei kitų jo likimo vaikų, parodyti, kad stebuklų būna ne tik pasakose. Paaukoję vos kelis litus galime sukurti jiems gražesnį pasaulį ir padėti greičiau sveikti.

Šių metų „Išsipildymo akcijai” galima aukoti telefonu: 1890 (auka 2 litai), 1891 (auka 5 litai), 1892 (auka 10 litų). Visas aukas prižiūri audito kompanija „Grant Thorton Rimess Baltic“.
Šiemet pirmą kartą SEB banko klientai kviečiami papildomai prisidėti kuriant vaikų gerovę – už kiekvieną kliento atsiskaitymą kortele SEB bankas 1 centą iš savo lėšų skirs „Išsipildymo akcijos” fondui.
Šiemet „Išsipildymo akcija” pristatys net septynias herojukų istorijas ir kvies padėti ir jiems, ir kartu daugybei kitų mažųjų ligoniukų.

Per visus „Išsipildymo akcijos“ gyvavimo metus geros valios žmonės akcijai paaukojo jau beveik 25 mln. litų, taip padėdami dešimtims tūkstančių vaikų. Kaip ir kam jau pagelbėjo „Išsipildymo akcija” − galima pasižiūrėti ir specialiai sukurtame filme „Ačiū”.

Už geros valios žmonių paaukotas lėšas mažieji ligoniukai ir likimo nuskriausti vaikai gavo reikalingą gydymą bei būtiniausią pagalbą. Vaikams buvo perkami vaistai, atliekamos operacijos, perkama medicininė įranga, teikiama papildoma reabilitacija ir gerinama buitis.

Daugiau informacijos apie šių metų akciją.

TV3 – gera kartu padėti vaikams!