„Keistuolis“ V. Rašimas: „Turime padėti žmonėms, bandantiems atsikratyti priklausomybių“
Parašė Zaliukas· April 27 2015 17:57:16
„Keistuolių“ teatro aktorius, filologas ir pedagogas Vytautas Rašimas, šiuo metu kuriantis vaidmenį populiariame pirmadieniais–ketvirtadieniais 21.00 val. rodomame TV3 seriale „Tobula kopija“, įsitikinęs – bendra mūsų visuomenės problema yra perdėtas stereotipų laikymasis. „Reikia išmokti į žmogų žvelgti giliau“, – sako šypsodamasis aktorius.

Priklausomybių bandančių atsikratyti žmonių integracija visuomenėje yra plačiai nušviesta seriale „Tobula kopija“. Viena pagrindinių serialo herojų – Džanetos sesuo dvynė Brigita – uoliai bando atsikratyti priklausomybės nuo narkotikų, o jos kelias nelengvas.

O štai Vytauto kuriamas personažas TV3 seriale – tikras blogio įsikūnijimas. „Žinoma, tapti blogiečiu visuomet yra žymiai smagiau. Mano įkūnijamas Šarūnas yra labai sudėtinga asmenybė. Jis – buvęs policininkas, dabar dirbantis privačiai ir nevengiantis labai nešvarių darbų. Jis turi du vardus, apsimeta buvusiu narkomanu ir visiems gero linkinčiu žmogumi, o gali jis šaltakraujiškai nužudyti žmogų“, – pasakoja žinomas aktorius.

Kaip serialuose, taip ir realybėje, žmonės, turėję priklausomybių ir bandantys pritapti visuomenėje, nuolat kovoja su savimi: jie yra dažnai atstumiami, jais nepasitikima ir dažnai nenorima turėti su jais nieko bendra. Aktorių V. Rašimą ši problema tikrai liūdina: „Net mano personažas parodo, kad žmogus gali atrodyti labai geras, tačiau viduje būti tikru juoduliu. Tačiau gali būti ir tiesiog atvirkštinis variantas. Mes, žmonės, esame angažuoti.“

„Reikia išmokti į žmogų žiūrėti atskirai, kaip į individą, o ne grupuoti visus į vienokius ar kitokius. Po kiekvieno žmogaus priklausomybe slypi didelė problema. Ir jeigu jis bando išsikapstyti, mūsų darbas – skatinti ir padėti“, – apie visuomenės požiūrį kalba Vytautas.

Rimčiau ir plačiau į žmogaus vidų V. Rašimas žvelgia ir kaip pedagogas. Kartu su aktoriumi ir bardu Gediminu Storpirščiu jie vadovauja seniausiai Lietuvoje gyvuojančiai teatro studijai „Elementorius“. Joje tobulinęsi daugelis aktorių vėliau tapo garsiais profesionalais. Vienas jų – maestro Vytautas Kernagis.

V. Rašimas tikina – jie studijoje aktorių „negamina“: „Mūsų tikslas yra išugdyti gerą žmogų, kuris pats mąsto ir priima sprendimus. Taip jau nutinka, kad studiją baigę jaunuoliai dažnai pasuka būtent aktorystės keliu.“

Pats Vytautas, baigęs aktorystės ir filologijos studijas Vilniaus Universitete, tapo „Keistuolių“ teatro aktoriumi. Aštuoniolika metų šiame teatre dirbantis aktorius juokiasi pats pavadintas keistuoliu. Tokį vardą gauną bene visi šio teatro aktoriai. „Man „Keistuoliai“ yra namai. Kaip ir kiekvienuose namuose, ten kyla įvairiausių jausmų, kartais gerų, kartais blogų. Kartais išeini, tačiau visada grįžti“, – šypsosi aktorius.

Dramatiškas, įtraukiantis ir nenuspėjamas serialas „Tobula kopija“ pasakoja istoriją apie dvi seseris – Brigitą ir Džanetą. Herojės – kone visą amžinybę nebendravusios sesės dvynės. Jos gyvena visiškai skirtingus gyvenimus. Brigita – buvusi narkomanė striptizo šokėja, kuriai kasdienybės nepavydėtų niekas. Džaneta – elegantiška aukštuomenės dama, iš pažiūros gyvenanti idealų gyvenimą. Kai Brigita papuola į didžiulę bėdą, neturėdama kur prisiglausti, atvyksta pas savo dvynę seserį, su kuria buvo siaubingai susipykus ir nebendravo metų metus. Priešingai, nei iki šiol balansavusi ties socialinio gyvenimo paraštėmis Brigita, Džaneta mėgaujasi daugelio svajones primenančia kasdienybe. Paaiškėja, jog Džanetos gyvenimas gal net baugesnis nei visko mačiusios Brigitos...

Intriguojančiame seriale vaidina Sandra Daukšaitė-Petrulėnė, Adrija Čepaitė, Evita Malaškevičiūtė, Tomas Erbrdėderis, Darius Petkevičius, Vytautas Rašimas ir kiti profesionalūs aktoriai. Serialą režisuoja aktorius bei režisierius Saulius Balandis, dirigavęs ir kultinio serialo „Pasmerkti 3“ filmavimui.

„Tobula kopija“ – pirmadieniais–ketvirtadieniais 21.00 val. per TV3!