R. Šakalytė-Jakovleva: „Giedant himną kūnu eina šiurpuliukai“
Parašė Zaliukas· July 06 2015 14:48:42
Liepos 6-ąją, Valstybės, Mindaugo karūnavimo, dieną jau septintus metus iš eilės visi lietuviai švęs kartu giedodami šalies Himną – „Tautišką giesmę“. Bendruomeniška tradicija, kurią pradėjo TV3 televizija, tapo unikali – lietuviai yra vienintelė tauta, kurios atstovai visame pasaulyje visi vienu metu gieda savo valstybės Lietuvos himną.

Šiemet Lietuvos himnas skambės tiesiogiai iš Vilniaus Vinco Kudirkos aikštės. TV3 specialios tiesioginės transliacijos pradžia – pirmadienį, 20.40 val. Renginį ves TV3 veidai – Žinių vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva ir laidų kūrėjas Mindaugas Rainys. Skambės „Chorų karų“ dalyvių dainos. Transliaciją vainikuos 21.00 val. nuskambėsianti „Tautiška giesmė“.

Kasmet liepos 6-oji tautiečiams – laisvadienis, o R. Šakalytei-Jakovlevai – darbo tiesioginiame eteryje diena. Žinoma moteris šiemet šeštą kartą ves ypatingą „Tautiškos giesmės“ giedojimo renginį. „Mindaugo karūnavimo dieną be tiesioginio eterio praleidau tik vieną kartą. Tada laukiausi ir giedojau ne scenoje, o pajūryje. O pernai ši šventė sutapo su mano grįžimu į eterį po nėštumo atostogų“, – prisimena Renata.

Paklausta, koks jausmas apima būnant minioje su tiek daug tautiečių, kai visi kartu gieda „Tautišką giesmę“, R. Šakalytė-Jakovleva šypsosi: „Nepameluosiu – apima toks pasididžiavimo jausmas, kad kūnu eina šiurpuliukai! Taip būna kaskart, kai giedu su visais – mano oda pašiurpsta. Dėl to, kad apima euforija, pasididžiavimas, malonumas.“

„Tada visi jaučiamės labai svarbūs ir vieningi – yra pamirštami visi skirtumai ir prieštaravimai. Jei gyvenime dėl daug ko nesutariam, jei dažniau ieškom aštresnių kampų, o ne išeičių juos nugludinti, tai tą, himno giedojimo akimirką visi nemalonūs dalykai dingsta. Norėtųsi, kad tai tęstųsi ir pasibaigus giedojimui“, – sako Renata ir priduria: „Norisi pacituoti žodžius „Sustok, akimirka žavinga!“ – kad kiekvienas tą akimirką giliai įsidėtų sau į širdį ir galėtų išsitraukti, kai būna sunku, kai pyksta ant savo tautiečių ar ant savo šalies.“

Šventinę dieną TV3 džiugins išskirtine programa. 19.00 val. vaikai skubės žiūrėti animacinės komedijos „Anapus tvoros“, o iškart po „Tautiškos giesmės“ transliacijos, 21.05 val., žiūrovų lauks ypatinga premjera – dokumentinis filmas apie garsiausią visų laikų šalies krepšininką „Arvydas Sabonis. 11“

Šiemet tradiciškai „Tautišką giesmę“ giedoti TV3 kviečia visus lietuvius. Naujienų ir pramogų portalas tv3.lt adresu http://goo.gl/QlSgkr ragina visų šalių merijų, seniūnijų, bendruomenių atstovus ir miestų bei miestelių gyventojus registruoti vietą, kurioje rinksis giedoti „Tautišką giesmę“. Registracijos metu jau antrus metus iš eilės pildomas ne tik visos Lietuvos, bet ir viso pasaulio lietuvių himno giedojimo žemėlapis.

Pernai žemėlapyje lietuviai užregistravo beveik 1000 giedojimo vietų, išsibarsčiusių visame pasaulyje – D. Britanijos, Airijos, Vokietijos, Olandijos, Norvegijos, Švedijos, Graikijos, JAV, Brazilijos ir, žinoma, Lietuvos. Artėjant šių metų liepos 6-ajai, internautai vėl aktyviai žymi himno giedojimo vietas.

Po „Tautiškos giesmės“ giedojimo tv3.lt laukiama ir visų internautų nuotraukų su užfiksuotomis himno giedojimo akimirkomis. Aktyviausiems bus įteikti prizai – Lietuvos vėliavos, skirtos kelti per valstybines šventes.

„Tautiškos giesmės“ giedojimas – liepos 6-ąją, pirmadienį, 20.40 val. tiesiogiai per TV3!