Kriminalinės komedijos „Bruto ir Neto“ premjeroje – iš tiesų vykusi telefoninių sukčių afera
Parašė Zaliukas· August 31 2015 14:06:55
Jau šį, pirmadienio, vakarą 19.30 val. TV3 televizijos žiūrovai išvys itin laukiamą rudens sezono premjerą – kriminalinės komedijos „Bruto ir Neto“ pirmąją seriją. Serialo kūrėjai neslepia – dauguma siužeto situacijų yra tarsi hiperbolizuoti gyvenimo atspindžiai.

„Bruto ir Neto“ suktasis kriminalas – glaudžiai susijęs su Lietuvos senjorams ramybės neduodančiais telefoniniais sukčiais. Šią idėją scenaristams pakišo tikra istorija, prieš trejus metus nutikusi vienam iš serialo idėjos autorių – Žydrūnui Grigoniui.

Jis, internete perskaitęs straipsnį apie žmogų, susirašinėjusį su sukčiais, pats nusprendė paskambinti viešai nurodytu numeriu ir pašnekėti su žmonėmis, lengva ranka vagiančiais iš patiklių žmonių. „Negalvojau, kad jie manimi patikės, – nuostabos neslėpė Žydrūnas, – tik dėl šios priežasties pats pirmasis pokalbis nėra įrašytas. Pakeičiau balsą, apsimečiau bobute Janina ir pasakiau, kad dingo mano sūnus Remigutis“.

Sukčiai pasirodė labai patiklūs ir komisarą vaidinantis nusikaltėlis greitai įsijautė į kaimo bobulyte apsimetusio Ž. Grigonio žaidimą. Išgalvoto sūnaus Remigučio prototipą televizijos žiūrovai išvys ir seriale – jį įkūnys aktorius Mindaugas Papinigis.

Po pirmojo pokalbio drąsuolis Žydrūnas paskambino tiesiai į policiją. „Pasakiau, kad sučiupau sukčius ir galiu su jais sutarti susitikimo vietą, kad policija surengtų pasalą. Tačiau gavau atsakymą, kad sukčių labai daug, jų sugaudyti – neįmanoma ir policija neturi jokio buto priedangai. Man buvo pasiūlyta sukčiams nurodyti savo namų adresą“, – stebėjosi vyras.

Žydrūnui beliko įrašinėti pokalbius su sukčiais – įsijautęs jis kūrė neįtikėtinas istorijas, kol galiausiai nusikaltėliai neteko kantrybės, nutraukė pokalbius ir pinigų už išgalvoto sūnaus Remigučio sveiką kailį daugiau nebeprašė.

Nors šios istorijos herojai – telefoniniai sukčiai liko nepagauti, Ž. Grigonis tapo serialo „Bruto ir Neto“ idėjų generatoriumi, o jo neeilinė istorija – kriminalinės komedijos, pamatais. „Bent jau su žmona ir vaikais iki valios prisijuokėme“, – šypsosi vyras.

TV3 televizijos žiūrovai pirmąją „Bruto ir Neto“ seriją išvys šįvakar 19.30 val., o siužeto vingius sekti pirmadieniais-ketvirtadieniais.

Beje, dar prieš pasirodant žiniai apie serialą visus sudomino vieno iš pagrindinių „Bruto ir Neto“ aktorių – Šarūno Banevičiaus skandalas, kai šis į lėktuvo saloną bandė įsinešti smauglį. Greitai paaiškėjo, kad smauglys – vienas iš naujojo serialo herojų.

Kūrybinė aktorių grupė ir be smauglio priešakyje yra ypatinga ir labai spalvinga. „Bruto ir Neto” filmavimo aikštelėje dirba gausus būrys talentingiausių šalies teatro, kino ir televizijos aktorių. Tarp jų žiūrovai pamatys Astą Baukutę, Joną Braškį, Tomą Vaškevičiūtę, Mindaugą Papinigį, Akviliną Ubartaitę ir kitus, o pagrindiniai – geriausių draugų Bruto ir Neto – vaidmenys patikėti aktoriams Jonui Griciui ir Šarūnui Banevičiui, kurie serialo žiūrovus privers juoktis iki ašarų.

Serialas „Bruto ir Neto“ – pirmadieniais-ketvirtadieniais 19.30 val. per TV3!