B. Vanagas: „Geras automobilis – tik iliuzija, kad nieko nenutiks“
Parašė Zaliukas· October 23 2015 11:51:16
TV3 laidos „Vilnius gyvai“ vedėjas Rimas Bružas šiandien, penktadienį, 16.30 val. studijoje užves diskusiją apie pastarųjų dienų sukrečiančius įvykius keliuose. Studijos svečias – lenktynininkas Benediktas Vanagas pažers profesionalių įžvalgų. „Telefono žinutės rašymas nuima dėmesį tiek, kad atsitikus avarijai, vairuotojas nė nesupras, kodėl taip atsitiko“, – kalbės B. Vanagas.

Trečiadienį visas pasaulis prisiminė režisieriaus Roberto Zemeckio fantastinį filmą „Atgal į ateitį“, kuriame buvo vaizduojama, kaip pasaulis turėtų atrodyti 2015-ųjų spalio 21-ąją. Regis, viskas pamažu pildosi, tetrūksta skraidančių automobilių. Deja, gausu „kelių gaideliais“ vadinamų veikėjų, skriejančių milžinišku greičiu ir sukeliančių tragiškas pasekmes.

Apie siaubingus įvykius kelyje laidoje „Vilnius gyvai“ Rimas kalbins lenktynių asą B. Vanagą. „Nesu gyvenime matęs nė vienos protingos avarijos – jos visos yra kvailos, nes įvyko viena ar kita klaida, – sako B. Vanagas. – Jei laikaisi taisyklių – klaidų negali būti.“

R. Bružas atkreips dėmesį, kad saugos diržus pastaruoju metu vairuotojai dažniau segasi tik dėl to, kad erzina automobiliuose integruota signalizuojanti sistema.

„Žmonės įsivaizduoja, kad kulkos nuo jų atšoka, bet taip gali atrodyti tik jų galvose, – įsitikinęs B. Vanagas. – Geras automobilis – tik iliuzija, kad nieko nenutiks.“

Lenktynininko nuomone, vairavimo kultūra turi būti skiepijama kaip įmanoma anksčiau, dirbant su jaunais žmonėmis nuo ankstyvų dienų. „Vien didinamos baudos nieko neišspręs. Kol kas mes tik gesiname gaisrus. Kelių eismo kultūra turi būti užprogramuota šeimose, darželiuose, mokykloje. Kai autoįvykis ištinka jauną žmogų – kyla klausimas, kodėl mes nesudėjome teisingų pamatų. Juk šiaip žmogus nėra linkęs nusikalsti“, – laidoje kalbės B. Vanagas.

Neblaiviems vairuotojams jis – ypač griežtas. „Sėdęs prie vairo neblaivus – ne mažesnis nusikaltėlis nei tyčinis smurtautojas“, – teigs B. Vanagas. Kokias baudas lenktynininkas siūlytų tiems, kurie sėda prie vairo išgėrę ir kodėl nerekomenduotų didinti leistino greičio mūsų greitkeliuose, paaiškės šiandien, penktadienį, 16.30 val. TV3 laidoje „Vilnius gyvai“.

„Vilnius gyvai“ – penktadieniais 16.30 val. per TV3!