Būsima „Eurovizijos“ atrankos vedėja Gerūta Griniūtė apie savo porininką Andrių Rožicką: tai bus iššūkis
Parašė Zaliukas· December 21 2015 23:12:26
Pirmadienio popietę viename sostinės restoranų vyko „Eurovizijos“ spaudos konferencija. Jaukiai pasisėdėti ir paklausyti bei paskelbti naujienų susirinko būrys būsimų dalyvių ir jų bičiulių.

Pagaliau atskleistos visos kortos – nacionalinės atrankos vedėjais tapti pasiryžo A. Rožickas ir G. Griniūtė.

G. Griniūtei tai – pirmas pramoginis projektas. Tačiau ji teigia nebijojusi naujos patirties. „Eurovizija“ yra įdomu, „Eurovizija“ yra svarbu daugeliui Lietuvos žmonių", – kalbėjo ji.

Kodėl moteris išsirinko A. Rožicką? „Dėl to, kad tai yra iššūkis. Tai yra įdomus žmogus, su kuriuo niekada nėra nuobodu“, – paprastai paaiškino G. Griniūtė.

Nors tie, kurie visgi pasiryžo mėginti patekti į „Euroviziją“ ir išvažiuoti į Stokholmą, pamažu skelbia apie savo dalyvavimą jau kurį laiką, konferencijos metu paaiškėjo dar keletas naujų dalyvių. Išvis jų – 28.

Jaukios konferencijos metu skambėjo gyva muzika, fortepijonu Claude'o Debussy kūrinį sugrojo būsima atrankos vedėja G. Grinytė, susirinkusieji vaišinosi putojančiu vynu ir kava.

Šiais metais šiek tiek keisis nacionalinės atrankos taisyklės. Kadangi pernai atlikėjai skundėsi, kad dainomis buvo dalijamasi, šiųmetinėje atrankoje atlikėjai galės pretenduoti tik su savo daina, kurios niekam neturės atiduoti. Taip pat bus galima dalyvauti ir be dainos: dainininkams bus padėta ją išsirinkti.

Tiesa, taip pat durys uždarytos ir ne Lietuvos piliečiams. Šiais metais atrankoje nebuvo leista dalyvauti tiems, kurie neturi mūsų šalies pilietybės. Tiesa, išimtis padaryta Ericai Jennings – moteriai leista dalyvauti dėl to, kad ilgus metus gyvena Lietuvoje ir yra ištekėjusi už Lietuvos piliečio.

„Eurovizijos“ 2016 nacionalinės atrankos dalyviai:

4 Roses
Alice Way
Baiba Skrustenė-Serdiukė
Berta Timinskaitė
Deividas Žygas
Gabrielė Grygolaitytė-Vasha
E. G. O.
HIT
Ieva Zasimauskaitė
Milda Martinkėnaitė
Neringa Šiaudikytė
Saulenė Chlevickaitė
Donatas Montvydas
Ištvan Kvik
Lawreigna
Ruslanas Kirilkinas
Vlad Kalugin
Behind the Moon
Catrinah
Eglė Jakštytė
Elena Jurgaitytė
Erica Jennings
Jurgis Brūzha
Petunija
Rūta Ščiogolevaitė
Ugnė Smile
Valdas Lako
Aistė Pilvelytė