Televizijos laidoje – skaudžios transseksualių lietuvių gyvenimo išpažintys
Parašė Zaliukas· March 23 2016 10:01:32
Antradienio pavakarę 17.25 val. LNK laidoje „Yra, kaip yra“ - šokiruojančios translyčių žmonių istorijos apie tai, kaip jiems tenka gyventi pasaulyje, kuris jų netoleruoja.

Laidos dalyvė Kristina gimė vaikinu, bet pati sako, kad jau vaikystėje suprato, kad yra kitoks vaikas nei visi kiti, todėl dar paauglystėje po truputį pradėjo rengtis kaip mergina. Kristina pasakos, kad viskas prasidėjo nuo aptemptų kelnių, jai ėmė patikti įvairūs blizgučiai.

Prieš keletą metų Kristina apsisprendė pilnai tapti moterimi, tačiau norėtų, kad jai būtų atliktos dvi papildomos operacijos – lyties keitimo bei krūtų didinimo.

Moteris laidoje pasakos, kad vaikystėje jai nebuvo lengva – nors Kristina gyveno su tėvais, tačiau jų meilės jai trūko, abu tėvai stipriai gėrė bei ne kartą ją yra išvarę iš namų. Kol tėvai girtuokliaudavo, Kristinai tekdavo vienai atlikti visus ūkio darbus.

Mokykloje į Kristiną taip pat būdavo žiūrima su pajuoka – klasiokai pastebėjo jos kitoniškumą, niekas nenorėjo su ja bendrauti, todėl tuo metu dar vaikinas, neturėjo draugų.

Laidoje Kristina atskleis, kad jos tėvas prie jos seksualiai priekabiavo, ir nors lytinių santykių nebuvo, bet glostydavo jos lytinius organus, liepdavo žiūrėti pornografinius filmus.

Dabar Kristina gyvena kaip moteris.

Kitas laidos dalyvis – Oskaras. Vaikinas yra įkalintas merginos kūne. Oskaras laidoje pasakos, kad sužinojęs apie savo transseksualumą jis paniro į depresiją, ne kartą galvojo apie savižudybę, bet sugebėjo atsitiesti.

Vaikinas sakys, kad yra įkalintas merginos kūne, suprato kai jam buvo 11 metų: „Kai reikėdavo kur nors registruotis, kai reikėdavo pasirinkti, kas esi, aš žymėdavau, kad esu vyras, internete būdavau visiškai kitas žmogus nei realybėje. Žinoma, ir nuotraukas dėdavau ne savo. Ten buvau Oskaras“.

Paklausus, koks vardas įrašytas vaikino dokumentuose, Oskaras atsakyti nesutiko. Jam šis klausimas nejaukus, nes kaip pats sako, tai buvusio žmogaus egzistencija.

Prieš kelis metus vaikinas „YouTube“ platformoje rado vaizdo įrašą su transseksualiu vyru, kuris demonstravo savo pokyčius pasiektus per trejus su puse metų vartojant hormonus: „Aš žiūriu ir man toks jausmas, kad žiūriu į veidrodį, lyg mano tos visos kančios, kurias jaučiau kelerius metus, nesupratimas, kas man darosi, atsivėrė prieš akis ir supratau, koks čia reikalas. Ir galvoju, o ką man dabar daryti“.