Lietuvos Himną šiemet giedos ir pasaulinės šlovės sulaukęs gruzinų ansamblis
Parašė Zaliukas· July 09 2017 11:41:12
Liepos 6 d. tradiciškai susivienija viso pasaulio lietuviai ir gieda „Tautišką giesmę“. Šiemet Lietuvos Himną kartu su mūsų tautiečiais giedos ir didžiulis, daugiau nei 60 narių turintis gruzinų ansamblis, kuris mūsų šalies himną žada išmokti mintinai.

Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovas Benjaminas Želvys pasakoja, kad visame pasaulyje garsus gruzinų ansamblis „Erisioni“ užduoties išmokti Lietuvos Himną ėmėsi ne tik entuziastingai, bet ir atsakingai: „Jau esame gavę įrašą, kaip jie atlieka mūsų himną. Labai įdomiai skamba gruziniškas dainavimas, kai kitos tautos žmonės atlieka mūsų tautinę giesmę. Tačiau viską galima suprasti, jie puikiai atlieka ir melodiją, ir visus žodžius galima suprasti. Labai smagu tai, kad net keliolika narių Lietuvos himną gieda mintinai. Ansamblio vadovas žadėjo, kad iki liepos 6 dienos bandys visi giedoti mintinai, – džiaugėsi B. Želvys.

Gruzijos nacionalinis akademinis dainų ir šokių ansamblis „Erisioni“ buvo įkurtas 1885 m. o 2015 m. iškilmingai paminėjo 130 metų kūrybos sukaktį, tad ne veltui kolektyvas vadinamas „muziejiniu“.

„Kai šis ansamblis buvo pakviestas į festivalį „Operetė Kauno pilyje“, sugalvojau pasiūlyti jiems atlikti Lietuvos Himną drauge su visais lietuviais liepos 6 d. Nuostabiausia, kad jie mielai sutiko tai padaryti ir iškart ėmėsi mokytis giesmės žodžius. Tai įrodymas, kad šis ansamblis gali ne tik pristatysi savo šalies kultūrą, bet ir parodyti draugystę Lietuvai“, – įsitikinęs Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovas.

Ansamblio „Erisioni“ kūrybinės programos pagrįstos liaudies kūryba. Kolektyvas stengiasi atgaivinti ir pateikti auditorijai unikalius, daugybę šimtmečių gyvavusius liaudies muzikos šedevrus iš visų Gruzijos regionų ir išsaugoti juos ateities kartoms, tai – chorai, šokių rateliai, ritualai, apeigos, kuriuos sunku atlikti dėl plačios įvairovės. Per ilgą gyvavimo laiką ansamblis įspūdingomis programomis stebino ne tik Gruzijos ar kaimyninių šalių žiūrovus, bet ir Paryžių, Ženevą, Briuselį, Niujorką, Los Andželą, Čikagą, Madridą, Pekiną, Maskvą, Sankt-Peterburgą, Singapūrą ir daugybę kitų garsiausių pasaulio miestų.

Šiemet liepos 6 dieną TV3 televizija ruošia įspūdingą transliaciją iš Raudondvario dvaro. Nuo 19.30 val. žiūrovai galės stebėti koncertą su žinomais ir mylimais visų kartų atlikėjais: nuo mažųjų žvaigždučių – Milėjos, Faustos, jaunimo pamėgtų – Iglės, Ievos Zasimauskaitės, Paulinos, „Only Once“ iki patyrusių scenos vilkų – Merūno, Ovidijaus Vyšniausko, Povilo Meškėlos. TV3 televizija jau devintus metus iš eilės kviečia kartu švęsti Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Visi lietuviai visuose pasaulio kampeliuose liepos 6 d. 21 val. kviečiami susiburti ir kartu sugiedoti Lietuvos „Tautišką giesmę“. TV3 pradėta tradicija per šį laiką tapo tautine: liepos 6-ąją Himną giedantys žmonės jau turi įprastas šventės vietas ir kompanijas, o „Tautiška giesmė“ su draugais, artimaisiais ar tiesiog bendraminčiais giedama visur – gatvėse, namuose ir net atokiausiuose pasaulio kampeliuose. Tęsiant gražią tradiciją šiais metais vėl kuriamas ir unikalus lietuvių Himno giedojimo žemėlapis.

Specialią TV3 šventinę transliaciją stebėkite liepos 6 d. nuo 19.30 val.