„Šeimų dainų“ kovą laimėjo charizmatiška Valių-Kizelių šeimyna
Parašė Zaliukas· May 24 2010 22:05:36
Šeštadienio vakarą TV3 muzikinis projektas „Šeimų dainos“ išrinko dainingiausią šalies šeimyną – ja tapo Valių-Kizelių komanda. Šiai spalvingai šeimai atstovavo 35-erių Oskaro Koršunovo teatro aktorė, renginių organizatorė Eglė Valytė, jos sesuo – 34-erių Nidos miesto Meno Mokyklos choreografė, neprofesionalių liaudies šokių kolektyvų konkurso „Aukso Paukštė“ laimėtoja, kolektyvo „Kalnapušė“ vadovė Rasa Valytė-Norvilienė ir moterų pusbrolis Jaunimo teatro aktorius, džiazo klasės klavišininkas 37-erių Tomas Kizelis.

Specialiai dėl šios šeimos dalyvavimo laidoje į „Šeimų dainų“ studiją buvo atvykęs ir 22-ejų Zalcburgo „Mocarteum'o“ Universiteto choro ir operos dirigavimo klasės II kurso studentas Vytautas Valys.

Nors vėliau vaikinas neturėjo galimybes dalyvauti kituose laidos filmavimuose, jis buvo pagrindinis Valių-Kizelių grupės muzikines dalies konsultantas. Vėliau prie šaunaus trejetuko prisijungė aktoriaus Tomo sesuo muzikos ir teatro klasės mokytoja Audra Kizelytė-Šakalienė.

Finalinėje laidoje iš septynių susirungsuių šeimynų, net penkios TV3 projekto „Šeimų dainų“ komisijos buvo įvertintos aukščiausiais balais – 30 taškų. Muzikologė Zita Kelmickaitė, operos solistas Liudas Mikalauskas bei Stasys Povilaitis vien dešimtukus skyrė kauniečių Šeduikių šeimynai, „Sare Roma“ kolektyvui iš sostinės, Evelinos Sašenkos šeimai iš Trakų raj. Rūdiškių, Stoškų šeimynai iš Klaipėdos, Šiaulių bei Šilutės ir Valiams-Kizeliams iš Nidos ir Vilniaus. Kitoms dviem šeimoms – „UAB sesės“ ir „Snow Angel“ , gavusioms žemesnius komisijos balus, nepaliko vilčių kovoti dėl dainingiausios šeimos titulo.

Daugiausia, beveik 2 000 žiūrovų balsų sulaukusi Valių-Kizelių šeima vakaro kulminacijoje džiaugėsi dainingiausios šeimos titulu. Vos per žingsnį nuo pergalės buvo Šeduikiai ir Stoškai.

Nugalėtojai šeštadienio vakarą surinko 1 974 žiūrovų balsus, Šeduikiai – 1 602, Stoškai – 1 102, Evelina Sašenko ir jos sesučių grupė pasivadinusi „Do Mi Sol“ – 1 074, „Snow Angels“ – 555, „Sare Roma“ – 395, „UAB sesės“ – 46.

Pasibaigus muzikiniams pasirodymams kiekvienos šeimos nariai ne tik atsipūs nuo kovų įtampos, bet ir pasiilgs pasiruošimų azarto.
„Kiekviena repeticija prasidėdavo nuo nemigos naktų, nes pradžia buvo dainos pasirinkimas.

Dėl to sapnai nesisapnuodavo, miegas neimdavo, buitis užsimiršdavo... Visos mintys apie tai, kaip pasirinkti gerą ir mums patiems tinkančią bei patinkančią dainą. Kai nuspręsdavom, ką dainuosim, prasidėdavo dar ilgesnis kelias – aranžuotės, koncepcija, balsų ir instrumentų pritaikymas. Būtinai vienas su kitu konsultuodavomės šiuolaikinio amžiaus atradimu – internetu“, – apie ilgą kelią iki šlovės pasakoja nugalėtojų Valių-Kizelių šeimos atstovė Eglė.

Charizmatišką ir spalvingais pasirodymais TV3 žiūrovus bei komisiją nuolatos džiuginusią šeimą palaikė ne tik giminės, bet ir bendradarbiai.
„Kolegos iš teatro palaikydavo visada. Po kiekvieno geresnio pasirodymo sakydavo, kad, oi, bus sunku atsilaikyti toliau, bet mūsų jėgomis tikėjo visada. Juk teatro draugai mums dar viena šeima – didelė dalis gyvenimo praleista su jais gastrolėse. Su jų stimulu ir palaikymu mes dar labiau stengėmės“, – šypsosi Eglė.