Žiūrovai kviečiami išrinkti savo mėgstamiausią dainą
Parašė Zaliukas· August 10 2010 00:43:24
LNK muzikinis projektas „Lietuvos daina“ pradeda mylimiausios dainos atranką. Internete skelbiamoje anketoje žiūrovai kviečiami išreikšti savo nuomonę ir nurodyti, kuri daina jiems yra numeris vienas.

„Yra dainų, kurios padarė didelę įtaką visai tautai ir dainuojamos įsimylėjus, per vestuves, išleistuves, jubiliejus, čempionų sutikimus. Tai gali būti ir lietuvių, ir užsienio autorių kūrinys. Svarbu, kad jis būtų atliekamas lietuviškai“, - sako viena projekto prodiuserių Laura Paukštė.

Išanalizavus žiūrovų siūlomas dainas į mylimiausios titulą, jos bus atrinktos ir pasiūlytos sudainuoti žymiausiems Lietuvos scenos atlikėjams. Tačiau žiūrovai jas išgirs naujai: žinomas dainas dainuos kiti atlikėjai. „Argi nebūtų įdomu išgirsti, kaip „InCulto“ dainuoja šlagerį „Švieski man vėl“, o Rytis Cicinas – Lordi „Hard Rock Hallelujah““, - sakė L. Paukštė.

„Lietuvos dainoje“ dalyvaus Egidijus Sipavičius, Vaidas Vyšniauskas, „Rebelheart“, Stano, Evelina Sašenko, Sasha Song, Violeta ir Vilius Tarasovai, Džordana Butkutė, Ruslanas Kirilkinas, Donatas Montvydas, Evelina Anusauskaitė, Deivis, „Jungėnai“, „ŽAS“, „Pikaso“ „Ventukai“, „Sadūnai“ – iš viso daugiau nei trys dešimtys atlikėjų.

Daugiausia žiūrovų balsų sulaukusios dainos bus grojamos per 12 atrankinių „Lietuvos dainos“ laidų. Iš kiekvienos laidos bus išrenkamos dvi dainos, kurios keliaus į pusfinalius. Vieną dainą išrinks žiūrovai, kitą - komisija. Galiausiai dvylika dainų susigrums tiesioginiame „Lietuvos dainos“ finale. Projekte bus rengiami specialūs teminiai vakarai – pvz., A. Mamontovo, M. Mikutavičiaus dainos, „šlageriai“, „80-ųjų hitai“ ir t.t.

Kiekvieną dainą laidoje vertins 10 autoritetų komisija. Komisijos nariai bus padalinti į dvi dalis – vieni atstovaus vyresnei, kiti - jaunesnei kartai. „Komisijoje nebus vien muzikologai ar atlikėjai. Kviesime pačių įvairiausių profesijų ir patirčių žmones. Vienos pirmųjų komisijos narių – skirtingoms kartoms atstovausiančios žinomos moterys – radijo laidų vedėja, žurnalo „Joy“ vyriausioji redaktorė Skaiva Jasevičiūtė ir muzikos prodiuserė Laima Lapkauskaitė“, - sako L. Paukštė.

Pasak S. Jasevičiūtės, „Lietuvos daina“ turėtų būti pripažinta ta, kurią uždainavus bent jau pusės Lietuvos gyventojų mintyse nekiltų noras kritikuoti, keiktis ir tyčiotis.

„Nesu dainininkė, todėl šiame projekte bandysiu labiau gilintis į dainų tekstus. Anais laikais dainos turėjo gilesnę prasmę. Dabar dauguma dainų autorių tekstus rašo vadovaudamiesi principu - svarbu, kad rimuotųsi. Nemanau, kad dainų daina galėtų tapti daina, kurios tekste yra merginos dainuojama frazė „Mūsų dugnas išmatuotas...“. Nesvarbu, kad melodija labai labai graži“, - sako Skaiva.

Muzikos prodiuserė L. Lapkauskaitė tvirtina priešingai – populiariai dainai reikalinga labai įsimintina melodija. „Yra labai žinomų hitų iš trijų akordų. Stebint „Eurovizijos“ konkursą, matyti, kad nugali tos dainos, kurios turi paprastą ir įsimintiną melodiją, gili prasmė nereikalinga.

L. Lapkauskaitę pastaruoju metu „veža“ Eltono Johno daina „Sorry seems to be the hardest word“, kurią lietuviškai „Ką man padaryt, kad tu mylėtum“ atlieka talentingasis Sasha Song.

„Man daina Nr.1 - tai tokia daina, kurią būtinai kyla noras parodyti per youtube sėdint ir vakarojant su draugais namie. Tokios dainos kelia sentimentus ir primena gražius įvykius“, - sako Skaiva.

„Lietuvos dainos“ nugalėtojas laimės pagrindinį 30 000 litų prizą.

Projektas „Lietuvos daina“ – jau greitai per LNK.