Aktorius Laucevičius gavo jam neįprastą vaidmenį
Parašė Zaliukas· January 24 2011 01:35:28
Dažniausiai aktoriui Liubomirui Laucevičiui tenka vaidinti blogiukus, bet šį kartą jo herojaus – nacionalinio parko direktoriaus Bertulio – širdis bus šaltinio tyrumo. Jau vasario 3-ąją 19.10 val. TV3 eteryje startuos naujas televizijos filmas „Kelias namo“, kuriame vaidmenis kuria garsiausi šalies aktoriai, tarp jų ir L. Laucevičius.

Besifilmuodamas naujajame seriale aktorius gavo progą giliau pažvelgti į mūsų ekologines problemas ir mąstyti, kokios priemonės yra veiksmingiausios kovoje su gamtos niokotojais.

Garsus aktorius ir gyvenime mėgsta pasivaikščioti po mišką, nors nei žvejo, nei medžiotojo gyslelės neturi. Dabar, besifilmuodamas Palūšėje, gryno oro prisikvėpuoja į valias.

„Iš pradžių maniau, kad tokį serialą gražiau būtų filmuoti vasarą. Bet čia tokia žiema pasitaikė – eglės, pušys sniege, retas grožis! Kelias per mišką atrodo kaip pasakoje. Matydamas tokį grožį, mąstai apie tai, kad jį reikia išsaugoti“, – kalba aktorius.

Panašiomis mintimis gyvena ir L. Laucevičiaus herojus. „Jis labai myli savo parką, žino kiekvieno medžio ligas. Jis kiekvieną šiukšlę pakels. Daugiau šiukšlių ras – grąžins šeimininkams, sumes jiems per tvorą. Kas kieno juk nesunku atrinkti, nes visus pažįsta. Nelengvas tas mano herojaus gyvenimas“, – sako L. Laucevičius.

Liubomirui pasirodė įdomus naujojo serialo „Kelias namo“ siužetas: „Jis ne iš tokių, kur šaudoma, gaudoma, galvos kertamos. Čia išskirtinė tema, kokios ne tik mes negvildenome – manau, kad ir kitos šalys neturi tokių serialų. Įprastai juk kuriamos melodramos. Čia, žinoma, irgi bus nemažai melodramos, meilės ir keršto, tačiau bus ir labai daug gamtos.“

Koks paties aktoriaus santykis su ekologija? „Aš važinėju automobiliu, tai lyg ir teršiu gamtą. Važinėčiau autobusais, bet ir jų degalai teršia. Nebent būtų iš rapsų aliejaus, – šypteli L. Laucevičius – Ekologinių daržovių pats neauginu, sodo neturiu. Bet į turgų mėgstu nueiti, jei būna laiko. Vis pasigirsta kalbų, kad maistas parduotuvėse – nuodas. Tačiau jei taip visko baiminsiesi, tai suprasi, kad blogiausia yra gyventi

Aktoriui kelia nerimą didieji ekologijos priešai – užsispyrę piktavaliai, besivadovaujantys posakiu – „Po manęs nors ir tvanas“. „Juos reikia bausti negailestingai – didelėmis baudomis. Tada pagalvos, ar verta pilti į upę chemikalus, ar verta žvejoti su dinamitu. Pinigai priverčia galvoti“, – įsitikinęs L. Laucevičius.

Seriale „Kelias namo“ vaidmenis kuria ir Mindaugas Capas, Nijolė Narmontaitė, Saulius Balandis, Šarūnas Banevičius, Dalia Morozovaitė, Vitalija Mockevičiūtė, Adrija Čepaitė, Ridas Jasiulionis, Judita Zareckaitė ir kiti.