Oh no! Where's the JavaScript?
Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
Sveiki
Su Nomeda

Nomeda Marčėnaitė paliko Tv3 . Rudenį ji jau nebegrįš į Tv3 tad Zaliukas.xxi.lt portale nebeišvysit naujų laidos Su Nomeda anonsų . Paskutinę Su Nomeda laidą Tv3 žiūrovai išvydo 2007-06-23 .

 

Ne visi Jonai ir Janinos mėgsta savo vardą

Šiandien (17 val. 40 min.) per TV3 - paskutinė pokalbių šou „Su Nomeda“ laida. Laidos vedėja Nomeda Marčėnaitė atsisveikina su penkerius metus vesta laida.

Paskutinei laidai temos ilgai ieškoti nereikėjo: ji bus rodoma Joninių išvakarėse, todėl studijoje bus pagerbti du žymūs Lietuvos Jonai ir viena žavi Janina.

Kultūros ministras Jonas Jučas - aukščiausias pareigas Lietuvoje einantis Jonas. Jo darbas įpareigoja dalyvauti oficialiuose Joninių renginiuose ir šventėse, todėl švęsti savo vardadienio su draugais ministrui beveik nelieka laiko.

Dailininkas karikatūristas Jonas Varnas anksčiau mėgdavo Jonines švęsti Kernavėje pagal visas šios šventės tradicijas: su laužais, dainomis, šokiais. Jono vardą dailininkas davė ir savo sūnui, tačiau su juo vardadienio kartu nešvenčia, nes skiriasi draugų ratas.

Abiem studijos svečiams jų vardas gražus. Priešingai nei vakaro „Su Nomeda“ viešniai Janinai.

Dainininkė Janina Miščiukaitė nemano, kad jos vardas gražiausias pasaulyje, užtat - garbingas.

J.Miščiukaitė sakė, kad Janinos vardas nėra toks populiarus kaip Jono. Moterys rečiau krikštijamos Janinomis, o ir per visų švenčiamą vasaros saulėgrįžą daug dažniau prisimenami Jonai.

Etnologė Gražina Kadžytė studijos svečiams ir žiūrovams primins Jono vardo reikšmę ir papasakos apie tikrąsias Joninių, kurios anksčiau buvo švenčiamos kaip Rasų ar Kupolės šventė, tradicijas.

 

Nesu tavo nuosavybė!

TV3 pokalbių laidos „Su Nomeda“ svečiai šį vakarą (17 val. 40 min.) diskutuos, kaip dviejų žmonių santykius veikia vienas sudėtingiausių ir sunkiausiai valdomų jausmų — pavydas.

Jaunos, gražios ir veiklios moterys nenusiteikusios sėdėti tarp keturių sienų. Jos bendrauja su įvairiais žmonėmis, nuolat lankosi vakarėliuose, yra visų matomos, žinomos ir geidžiamos.

Kaip į tokį moterų gyvenimo ritmą žvelgia jų sutuoktiniai?

32 metų rašytoja Ugnė Barauskaitė jaučiasi laisva moterimi. Ji turi daug draugų vyrų ir su jais nesivaržydama bendrauja. Su dviem pirmaisiais sutuoktiniais moteris išsiskyrė dėl to, kad jie bandė riboti jos laisvę.

Su trečiuoju vyru U.Barauskaitė nesusituokusi gyvena jau ketvirtus metus. Jei šis iškeltų pavydo sceną, rašytoja nedvejodama trenktų durimis ir išeitų.

„Negaliu mylėti nelaisvėje“, — tikina ji.

Kita pašnekovė — grupės „69 danguje“ narė Ingrida — žavi, seksuali ir pasitikinti savimi. Ištekėjusi ir dukterį auginanti moteris neslepia, kad iš pradžių tarp jos ir vyro būdavo ir pykčių, ir pavydo. Tačiau per kelerius metus santykiai apsišlifavo.

Dabar Ingrida džiaugiasi laiminga santuoka ir dėl to jai nereikia aukoti muzikinės karjeros. Moteris išmoko viską suderinti.

Laidoje savo istoriją papasakos ir viena iš seksualiųjų „O lia lia“ mergaičių — Vaida. Pradėjusi draugauti su Luku ji buvo paprasta ir kukli mergina.

Vaikinas net neįtarė, kad Vaida kada nors fotografuosis erotiškoms kalendoriaus nuotraukoms. Apie tai, kaip pora įveikė santykius kartinusį pavydą — šį vakarą laidoje „Su Nomeda“.
 

Stiprios ir vienišos

Ar moteriai teikia džiaugsmo pasaulis, kai šalia nėra tvirto vyriško peties? Ar stiprioms moterims apskritai reikalingi vyrai?

Jei taip, tai kokie? Ką reiškia būti stipria moterimi? Tokius klausimus studijos viešnioms šeštadienį 17 val. 40 min. pateiks TV3 laidos „Su Nomeda“ vedėja Nomeda Marčėnaitė.

Pasaulio kultūrizmo čempionė Natalija Murnikovienė turėjo tris vyrus, tačiau tik dabar, būdama viena, teigia pagaliau išmokusi džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka ir šypsotis. N.Murnikovienė tvirtina esanti stipri moteris, tačiau tokia buvo ne visada. Nuolatinės dietos, nėštumai, gimdymai, skyrybos - toks buvęs jos gyvenimas. Vis dėlto galiausiai moteris suprato: nesėkmės suteikia jėgų ir užgrūdina.

37 metų geležinio kūno moteris tiki meile ir norėtų surasti tą vienintelį, su kuriuo nors kartais galėtų pasijusti silpna.

45 metų dėlių veisyklos savininkė Aura teigia visą laiką buvusi stipri, tačiau šio apibūdinimo nemėgstanti. Ji mano, kad moterys būna arba stiprios fiziškai, arba protingos. Aura save priskiria prie pastarųjų. Ji įsitikinusi, kad pačios moterys susikūrė „stiprios moters“ idealą ir jo siekia. Auros nuomone, protingai moteriai reikia ir protingo vyro, kuris nebijotų lygiavertės partnerės.

Studijoje moterų išpažinčių klausysis ir vyras, kuris svajoja, kad jo gyvenimo partnerė būtų stipri moteris. Kokį įspūdį jam paliks stiprių moterų kalbos?
 

Ar nuoširdi moterų draugystė?

Penki žinomi žmonės — aktorės Asta Baukutė, Nijolė Narmontaitė ir Larisa Kalpokaitė, manekenė Giedrė Rusytė ir televizijos laidų prodiuseris Audrius Giržadas šią popietę 17 val. 40 min. laidoje „Su Nomeda“ leisis į diskusiją, ar galima draugystė tarp moterų.

Kartais net geriausia draugė gali pavydėti sėkmingos karjeros, atsidavusio šeimai vyro, šaunių vaikų ar net grožio ir figūros. Tad ar moterys gali tarp savęs nekonkuruoti?

Lengvai bendraujanti, atvira ir emocinga aktorė Asta Baukutė prisipažįsta, kad dėl tokių savo būdo savybių jaunystėje yra ne kartą nudegusi, bet užsigrūdino, išmoko atsirinkti drauges ir pati tapo geresnė.

Aktorė Larisa Kalpokaitė mano, kad tikra draugystė tarp moterų būna retai. Pati ji turi tik vieną tikrą draugę, bet ir su ja susitinka retai, mat moteris skiria tūkstančiai kilometrų. Tačiau laiko išbandytai draugystei tai — ne kliūtis.

Larisa prisipažįsta, kad gyvenime ji dažniau nukentėdavo ne nuo savo draugių, o nuo jų... vyrų.

Aktorė tiki, kad net kai nedarai nieko blogo, o tik pagalvoji, kad esi už ką nors talentingesnė ar pranašesnė, — likimas už tuštybę gali imti ir nubausti.

Aktorė Nijolė Narmontaitė prisipažino, kad ant jos peties mėgdavo išsiverkti likimo nuskriaustosios. Toks bendravimas išvargindavo. Dabar net kai šalia nėra mylimo žmogaus jai geriausia būti vienai.

22 metų manekenė Giedrė Rusytė, susidūrusi su konkurencija mados pasaulyje, moterų draugystę vertina ypač atsargiai.

TV prodiuseris Audrius Giržadas turi gerą draugę dar nuo mokyklos laikų. Ji — premjero patarėja Nemira Pumprickaitė.

Jis nelinkęs verkti nei ant moteriško, nei ant vyriško peties, visas savo problemas stengiasi spręsti pats. Nemirai jis taip pat nesiskundžia, bet, kai būna blogos nuotaikos, savo geriausiai draugei gali paskambinti net vidury nakties ir pasakyti: „Drožiam kur nors!“
 

Dietologų patarimai - pinigų švaistymas?

Norint numesti svorio, reikia tik valios. Pokalbiai su dietų specialistais ir asmeniniais treneriais - tik laiko ir pinigų švaistymas.

Tokias mintis dėstys šios dienos laidos „Su Nomeda“ (TV3, 17 val. 40 min.) svečiai. Maisto papildai, dietologų konsultacijos - nepigiai kainuojantis malonumas. Laidoje dalyvaujantys žmonės svorio numesti sugebėjo, nesikreipdami į specialistus ir taip sutaupydami pinigų.

Pramogų verslo veikėjas Aušrys Kriščiūnas-Tynta su bičiuliais susilažino, kad numes 20 kilogramų. Kol kas planą jis sėkmingai vykdo - jau numetė 12 kilogramų.

„Nesikreipiau į jokius gydytojus, tiesiog pasirausiau internete ir pats susidariau dietą, kurios nusprendžiau laikytis. Be to, nusprendžiau nevalgyti vakarais“, - pasakoja Aušrys.

Politikė ir muzikinio realybės šou „Iššūkis žvaigždėms. Lietuvos dainų dešimtukas“ dalyvė Rita Dapkutė su antsvoriu, kaip pati prisipažįsta, kovojo visą gyvenimą. Tačiau pastaruoju metu jos svoris nedidėja. Be specialistų pagalbos Rita surado jai tinkamą formulę - maiste skrupulingai skaičiuoja ir riboja ne kalorijas, o riebalus.

Dar viena žymi laidos viešnia - TV realybės šou „Dangus II“ išgarsėjusi dainininkė Raimonda Masiulytė. Prieš ateidama į šou mergina niekada nesusimąstė, jog kam nors gali atrodyti apkūni. Tačiau netrukus pajuto, kad pramogų pasaulio žmonių ir žurnalistų nuomonė - būtent tokia.

Laidoje „Su Nomeda“ Raimonda tvirtino kol kas tikslingai mesti svorio neketinanti, bet jeigu tai darys, apsieis be dietologų pagalbos.

 

Raginimas moterims — neskubėkite senti

„Ne jūsų reikalas, kiek man metų“, — tokia šios dienos TV3 laidos „Su Nomeda“ (17 val. 40 min.) tema.

Laidos vedėja Nomeda Marčėnaitė kalbės apie moteris, kurios, sulaukusios 40 ar 50 metų, tarsi skuba susenti ir mano, kad jaunatviška apranga ar pramogos joms nebetinkamos. „Lietuvoje nuėjęs į naktinį klubą vargu ar pamatysi vyresnio amžiaus žmonių, nors užsienyje tai — įprasta“, — sakė laidos kūrėjai.

Vienas Nomedos pašnekovų, ekscentriškasis TV ir kino kritikas Skirmantas Valiulis, įsitikinęs: „Senų moterų tiesiog nėra ir negali būti. Viskas priklauso nuo pačios moters požiūrio“.

Tokiai nuomonei pritaria stipriu balsu neseniai TV žiūrovus pavergusi Amerikos lietuvė Lidija Rasutis. 50—metė moteris juokauja, jog kadaise toks amžius ir jai atrodė baisus, — Lidija manė, kad mirs jauna. Tačiau dabar karštai pasiginčytų su visais, kurie mano, kad tokio amžiaus moterims būtina elgtis ir rengtis konservatyviai.

Lidijai keistos atrodo lietuvės, kurios, paklaustos apie amžių, išsisuka nuo atsakymo. L.Rasutis puikiai jaučiasi linksmindamasi klubuose, o dar pernai su jaunimu mokėsi Dailės akademijoje.

Dainininkė Sigutė Trimakaitė prieš laidą buvo pasirengusi ginti nuomonę, kad tai, kas natūralu 20—metei, nebūtinai priimtina 50—metei. Sigutė mėgsta santūrią eleganciją, kuri tinka jos profesijai. Tačiau, laidos stilistų aprengta ryškiais jaunatviškais rūbais, po filmavimo Sigutė nuskubėjo jų įsigyti — šis įvaizdis jai patiko.

Gerokai atjaunėjusi atrodo ir laidos viešnia Dalia Mertinienė. Daug svorio numetusi moteris ryžosi sudėtingai operacijai — nereikalingos odos šalinimui.

Apie tai, kad, norint išlaikyti puikią išvaizdą, nereikia vengti medikų pagalbos, laidoje kalbėjo ir plastikos chirurgė Gytė Grigonytė—Babajan.
 

 

Kas po įžymybės antklode?

Dainininkė Rūta Ščiogolevaitė įsitikinusi, kad didžiausia žurnalistų svajonė - parodyti ją verkiančią, piktą arba palūžusią.

Atlikėja teigia, kad straipsniuose apie ją prirašoma daug netiesos. Beje, per Eurovizijos konkurso nacionalinės atrankos finalą vienai draugei buvusį šokių partnerį Deividą Rūta pristatė kaip savo sužadėtinį. Tačiau šiuo metu ir Rūta, ir Deividas šią informaciją neigia.

Apie žurnalistų ir žinomų žmonių santykius bus kalbama šį vakarą 17 val. 40 min. TV3 laidoje „Su Nomeda“, kurią veda Nomeda Marčėnaitė.

„Žurnalistai. Nelįskite į mano lovą“ - taip laidos temą apibūdina jos rengėjai. Apie tai, kaip slėpti nuo žurnalistų savo asmeninį gyvenimą, patars laikraščio „LT“ žurnalistas Tomas Stuoka.

„Taisyklės yra primityvios, - sakė jis. - Pavyzdžiui, jei skiriesi su buvusia meile, spaudai to nei tvirtink, nei neik. Privalomas žodžių junginys - „be komentarų“.

Jei įsitaisei naują meilę, spaudai apie tai būtinai kurį laiką meluok. Stenkis drauge nesirodyti viešose vietose, kur yra nors mažiausia tikimybė, kad fotografai užklups jus „nusikaltimo“ vietoje“.

Ne apie visų žinomų žmonių asmeninį gyvenimą jų gerbėjai sužino. Nė vienas studijoje buvęs žiūrovas negalėjo pasakyti, koks yra atlikėjo Andriaus Mamontovo žmonos vardas ir kiek metų jo vaikams.

„Jei žurnalistams pasakosiu asmeninio gyvenimo detales, jis bus nebe asmeninis. Noriu, kad žmonės vertintų mano kūrybą!“ - toks buvo paties Andriaus komentaras.

 

Džentelmenai — deficitas ar ne?

Laidoje „Su Nomeda“ (TV3, 17 val. 40 min.) šį vakarą užvirs tikras vyrų ir moterų žodžių karas.

Diskusija, kurios tema yra „Vyrų daug, o tinkamų nėra“, turbūt ir negalėtų būti rami. Studijoje susirinkusios moterys tvirtino, kad šiuolaikiniai vyrai yra savanaudžiai, moterų pinigų besigviešiantys nedorėliai, kurie seniausiai pamiršo vyriškas vertybes.

Įsiaudrinusios laidos dalyvės teigė, kad Lietuvoje moteris tikrąją gyvenimo meilę turi susirasti iki 35 metų. Neva vėliau susirasti padorų vyrą — jokių galimybių. „Lietuvos vyras — kaip unitazas. Arba apdergtas, arba užimtas“, — rėžė viena laidos dalyvė.

O štai vyrai tvirtino, kad moterys ir pačios nežino, ko nori. Anot radijo laidų vedėjo Mariaus Šmito, net jaunos merginos vyrams kelia aukštus reikalavimus — kad jie būtų įtakingi, gražūs ir turtingi. Piniginės reikalai renkantis partnerį itin svarbūs. Marių toks požiūris erzina. Vyras kalbėjo nesirinkdamas žodžių. Jo nuomone, moterys turi suprasti, kad „ant svetimo (...) į dangų nenujosi“.

Alyvos į ugnį šliūkštelėjo ir laidos „Top 10“ vedėja Agnė Jagelavičiūtė, drįsusi paprieštarauti moterų išsakytiems priekaištams. Agnė teigia, kad visi ją supantys vyrai yra džentelmenai, puikiai mokantys elgtis su moterimis.

Po tokių žodžių TV laidų vedėją užgriuvo piktų klausimų lavina — studijoje susirinkusios moterys teiravosi, kodėl tokiu atveju ji išsiskyrė su vyru. Agnė atrėžė, kad tai — ne jų reikalas. Atmosfera studijoje smarkiai įkaito ir tokia išliko iki pat laidos pabaigos.
 

Kai tėvai išsiskiria...

„Paliko tėtis - kalta mama?“ Taip pagrindinę sekmadienio temą pristato laidos „Su Nomeda“ (TV3, 17 val. 40 min.) kūrėjai.

Psichologiniai sunkumai, kuriuos po tėvų išsiskyrimo patiria vaikai, gali juos paveikti ilgam. Tuo įsitikinęs laidoje dalyvaujantis žinomas psichologas Gediminas Navaitis, sakantis, kad kaltųjų paieškos šiuo atveju nepadeda - reikia laiko, kad nuoskauda praeitų.

Laidos vedėjos Nomedos Marčėnaitės pašnekovas, populiarioje laidoje „TV pagalba“ dirbantis Gediminas Jaunius savo tėvą paskutinį sykį matė būdamas 16 metų.

Laidai Gediminas atvirai pasakojo savo tėvų dramą. G.Jauniaus tėvas, kaip ir daugelis Lietuvos žmonių, praėjusiame dešimtmetyje metėsi į verslą. Tačiau, kaip sako pats Gediminas, „sudegė“ ir liko slegiamas didelių skolų, nuo kurių buvo priverstas slapstytis užsienyje.

Aplankyti šeimos nuo to laiko G.Jauniaus tėvas buvo sugrįžęs tik porą sykių. Gediminas tiksliai net nežino, ar jo tėvas dar gyvas, girdėjo tik tiek, kad jis šiuo metu galbūt yra Rusijoje.

Sunkių išgyvenimų patyręs Gediminas savo tėvo nekaltino - sako, kad „tiesiog taip susiklostė aplinkybės“.

Kiti laidos dalyviai, sutuoktinių pora Jurgita ir Virgis, pasakojo kitokią istoriją. Jie abu vedę po antrą sykį, pora gyvena su Jurgitos sūnumi iš pirmosios santuokos. Tačiau sūnus kaltina motiną už tai, kad ši išsiskyrė su jo tėvu, o su dabartiniu motinos mylimuoju nenori bendrauti, konfliktuoja. Pora dėl to išgyvena ir abu nežino, ką daryti.

Kaip elgtis su vaikais, subyrėjus santuokai? Kaip gydyti emocines žaizdas? Klausimas pernelyg sudėtingas ir opus, kad į jį būtų galima atsakyti per valandą, tačiau laida pamėgins tai padaryti.
 

Ar grožis kenkia sveikatai?

Lietuvės nori būti gražios ir stilingos. Todėl jos geria svorį mažinančius maisto papildus, ryžtasi brangioms skrandžio mažinimo operacijoms, riebalų nusiurbimui, bado dietoms, kelis kartus per savaitę bėga į soliarumus.

Tačiau ar visa tai neatsisuks kita puse?

Apie tai — šį vakarą 17 val. 40 min. TV3 pokalbių šou „Su Nomeda“.

Dainininkė Vitalija Katunskytė drąsiai prisipažįsta gerianti Lietuvoje oficialiai neregistruotą maisto papildą „LiDa“. Ji neteko apetito ir sėkmingai meta kilogramus.

Tuo tarpu dietologė Edita Gavelienė sakė, kad ištyrus „LiDa“ paaiškėjo, jog stebuklingosios tabletės nėra tokios jau nekaltos.

Marija kažkada svėrė 145 kilogramus. Moteris sugebėjo numesti net 80 kilogramų ir dabar antsvorio padeda atsikratyti kitiems.

Kita laidos dalyvė Vida nedrįsta eiti net į savo klasės susitikimus — ji jaučia kompleksą dėl antsvorio. Moteris svajoja pasidaryti skrandžio mažinimo operaciją.

Tokias operacijas Lietuvoje atliekantis gydytojas Gintautas Brimas sakė, kad šias operacijas darytųsi nemažai žmonių, tačiau ne visiems tai patartina.

Ilgus mėnesius saulės Lietuvoje nesulaukiančios moterys mėgsta pasimėgauti ir soliariumo malonumais.

Tatjanai gražu įdegęs kūnas, o kalbos apie ultravioletinių spindulių žalą esančios išpūstos. Ji drąsiai deginasi ir nebijo pasekmių.

Irena prisipažino, kad degindamasi soliariume susigadino odą, tačiau noras būti gražiai tada nugalėjo proto balsą.

Gydytoja dermatologė Matilda Bylaitė įsitikinusi, kad soliariumo malonumais besimėgaujančios moterys turės ne pagal metus pasenusią odą, o gal net ir rimtesnių problemų.
 

Ar varžomos gėjų teisės?

Gėjų Lietuvoje patiriami suvaržymai - tikra ar išpūsta problema? Atsakymo į šį klausimą 17 val. 40 min. ieškos TV3 pokalbių šou „Su Nomeda“.

Pirmasis laidos vedėjos Nomedos Marčėnaitės pašnekovas - 35 metų Vytauto Didžiojo universiteto docentas Arnas Zdanevičius, norintis Kaune įsteigti lesbiečių ir gėjų studijų centrą.

Homoseksualios orientacijos neslepiantis vyras sakė dėl savo atvirumo patiriąs psichologinį spaudimą, o kartais ir smurtą. Arnas teigė, kad Lietuvoje kuriamas klaidingas gėjų stereotipas, mat savo homoseksualią orientaciją dažniausiai atskleidžia žemesnio socialinio sluoksnio ar mažiau išsilavinę žmonės.

Kitas laidos dalyvis - 21 metų kaunietis Marius Kurilenokas. Vienoje Kauno mokyklų studijuojantis gėjus tvirtina, kad nuolat sulaukia bendramokslių patyčių, bet į tai nekreipia dėmesio nei mokyklos vadovai, nei policijos pareigūnai. O štai į laidą taip pat pakviestas mokyklos direktorius Alvydas Grevas neigė auklėtinio kaltinimus.

Seimo narė Aušrinė Marija Pavilionienė sakė, kad lietuviai yra per daug atsilikę informacijos prasme, kad suvoktų homoseksualumą kaip reiškinį. Jos nuomone, jei žmogus gimė homoseksualus, jis niekada netaps kitoks. Gydytojas Viktoras Šapūrovas mano, kad Lietuvoje niekada nebus pripažinta homoseksualaus žmogaus laisvė - egzistuoja per daug baimių ir neteisingos informacijos apie seksualinių mažumų gyvenimą.

Bažnyčios atstovas, psichologijos profesorius Gintautas Vaitoška, analizavęs homoseksualių žmonių santykius, tvirtino, kad Bažnyčia jų netoleruoja. Mat tokie santykiai iškreipia suvokimą apie santuoką.

Laidoje mintimis taip pat dalijosi Lygių galimybių kontrolierius Valdas Dambrava, gavęs M.Kurilenoko skundą dėl diskriminacijos bei psichologinio smurto, ir Ramūnas Kregždė - gėjus, kuris tvirtino, kad dėl savo orientacijos nepatyrė problemų darbe.

 

Žirmūnų tragedijos aidai

Po tragiško kovo 11—osios gaisro Vilniaus Žirmūnų daugiabutyje praėjo daugiau nei mėnuo, tačiau namo viduje ir išorėje dar matyti šiurpūs ženklai, bylojantis apie neseniai čia įvykusią tragediją.

Tada, ankstyvą sekmadienio rytą užsidegus keliems butams, tragiškai žuvo šeši žmonės, daugybė šeimų liko be pastogės.

Lemtingą rytą iš miego pažadinti žmonės puolė gelbėtis kas kaip gali. Viršutinių aukštų gyventojams išsigelbėti buvo sudėtingiau — avarinė namo laiptinė buvo užgrūsta šiukšlėmis ir nereikalingais rakandais.

Kiek tokių laiptinių, butų ir pagalbinių patalpų yra aplink mus — niekas nežino. Tačiau tokios patalpos tarsi delstinės bombos kelia grėsmę mūsų visų saugumui.

Apie tai šį vakarą 17 val. 40 min. TV3 pokalbių šou „Su Nomeda“ kalbės sudegusio Žirmūnų namo gyventojai ir valdininkai, kurie turėtų rūpintis gyventojų saugumu.

Jeronimas taip pat gyvena viename iš Žirmūnų daugiabučių. Tame pačiame name gyvena ir vyras su motina. Kaimynai žino, kad jie, išgriovę bute sienas, tempia į namus visokį šlamštą.

Užgriozdintas balkonas gali nugriūti.

Žmonės skundžiasi, tačiau jiems niekas negali padėti — tokie įstatymai!

Vilniaus savivaldybės energetikos ir būsto skyriaus vedėjas Kęstutis Karosas prieš tokį įstatymą tik skėsteli rankomis — kaimynų santykiai turi būti geranoriški.

Tuo tarpu apdegusio Žirmūnų daugiabučio namo gyventoja Rūta, kurią iš degančio namo gaisrininkai išgelbėjo su vyru, 17—mečiu sūnumi ir septynių mėnesių kūdikiu ant rankų, šiuo metu glaudžiasi pas draugus. Gaisras sunaikino ir butą, ir turtą.

Tame pačiame gaisre vos nežuvęs 21 metų Vladas su motina gyveno 9—ajame aukšte. Šiuo metu valstybės skirtame bute besiglaudžiantis vaikinas prisimena šiurpius išgyvenimus, kai išsigelbėti padėjo tik lemtingas atsitiktinumas.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Alvydas Balčytis prisipažino, kad tokio masto gaisras — pirmasis per 12 jo darbo metų. Pareigūnas patvirtino, kad dauguma tokių pražūtingų situacijų sukelia netvarkingi kaimynai.

Jei myli, sutarčių nereikia?

Magės Dianos Gaičiūnaitės ir verslininko Virginijaus Dirmos draugystė trunka jau dešimt metų. Pora jau pasistatė namą, planuoja vestuves, o vienas kitu pasitiki taip, kad net nekalba apie galimybę sudaryti vedybų sutartį.

Kita TV3 laidos „Su Nomeda“ (17 val. 40 min.) pašnekovų pora — verslininkai Henrita ir Vaclovas Kontrauskai savo bendru gyvenimu, trunkančiu jau 25 metus, irgi nesiskundžia.

V.Kontrauskas pripažino, kad moterų, viliojančių jo amžiaus vyrus, apstu, bet užtikrino, kad niekada negriautų šeimos laimės dėl trumpalaikio malonumo.

Bet taip galvoja toli gražu ne visi šio verslininko pažįstami. Ir tada dažniausiai kenčia moterys, kažkada maniusios, kad vedybų sutartis — tai tik švento meilės jausmo suteršimas.

Aibes tokių dramatiškų istorijų apie neseniai buvusias turtingas, o dabar skurstančias paliktas moteris galėtų pasakoti ir būrėja Vaiva Budraitytė.

V.Budraitytė sudarė astrologinę prognozę Dianos ir Virginijaus porai. Druskininkiečiai stebėjosi tiksliomis būrėjos pastabomis apie jų bendrą gyvenimą ir atidžiai klausėsi jos patarimų — kada jiems tuoktis, o kada gimdyti vaikus.

Pirmasis šios poros nesutarimas, kuris taip pat galėtų būti aptartas vedybų sutartyje, įvyko čia pat, studijoje. Paaiškėjo, kad Diana ir Virginijus svajoja apie skirtingą skaičių vaikų. Dianai užtektų vienos, o Virginijus nori trijų atžalų.

 

Laimė būti (ne)turtingam

TV3 laida „Su Nomeda“ (17 val. 40 min.) bandys atsakyti į daugelį dominantį klausimą - kaip tapti milijonieriumi? Savo patirtimi dalysis patyrę verslininkai.

O konsultantas aiškins, kaip įveikti vidinius barjerus bei baimes ir pasakyti sau bei kitiems: „Aš galiu!“

Ryšių su visuomene agentūros įkūrėja ir vadovė Jolanta Urbanavičienė pripažįsta esanti milijonierė. Tačiau atkreipia dėmesį, kad ne kiekvienas gali būti milijonierius, t.y. drįsta rizikuoti saugesniu samdomo darbuotojo statusu tam, kad pasiektų daugiau.

O pati J.Urbanavičienė pripažįsta, kad nors dideli pinigai leidžia jai jaustis ramiau, jie neužtikrina vidinio pasitenkinimo.

Žurnalistė Vytautė Šmaižytė yra akivaizdus įrodymas to, kad pelningą verslą galima pradėti ir neturint didelio pradinio kapitalo.

Pusantrų metų Vytautė ir trys jos draugai rinkdavosi draugėn ir kūrė tikslią, schematišką naujo verslo strategiją. Jie norėjo išleisti nemokamą dienraštį, kokie yra populiarūs daugelyje pasaulio šalių.

Kai rinkoje pasirodė laikraštis „15 min.“, pirmieji norintys jį perpirkti klientai pradėjo į duris belstis jau po mėnesio. Jaunų žmonių kompanija savo „kūdikį“ pardavė, suprasdami, kad neturi plėtrai reikalingų lėšų.

O vienuoliui Marijui Elijui prieš daug metų uždirbti milijonai gyvenimo džiaugsmo nesuteikė. Prieš dešimt metų brolis Marijas Elijas buvo gerai žinomas žmogus Lietuvos verslo pasaulyje. Jis įkūrė ir daug metų vadovavo Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijai, buvo Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos valdybos pirmininkas.

 

Esi žinomas - skirsiesi viešai

TV3 pokalbių laidos „Su Nomeda“ (17 val. 40 min.) pašnekovai Seimo narys Antanas Bosas ir jo draugė Daina Randers, žurnalistė Margarita Starkienė, šokėja Izabelė Romanovaitė ir dainininkas Mantas Jankavičius žino iš savo patirties - visuomenės dėmesys gali karčiai atsiliepti asmeniniam gyvenimui.

Už žinomo žurnalisto Martyno Starkaus ištekėjusi Margarita iš anksto žinojo, kad išvengti viešumo nepavyks. Ir buvo su tuo susitaikiusi. Kaip ir su tuo, kad anaiptol ne visada apie jų šeimą buvo pasakojami tik gražūs dalykai.

Bet ypač jaunąją moterį slėgė buvimas vyro šešėlyje.

„Nenorėjau būti tik žmona“, - aiškino Margarita. Todėl netrukus po sudėtingų, taip pat viešai aptarinėtų skyrybų moteris susigrąžino mergautinę pavardę. Ir tiki, kad dabar jau niekas neprikaišios, jog karjeros ji siekia naudodamasi vyro pavarde ar ryšiais.

A.Bosas nenorėjo laidos vedėjai N.Marčėnaitei aiškinti, kodėl sugalvojo vaidinti darnią šeimą su buvusia sutuoktine tada, kai šeimos nebebuvo - per savo jubiliejaus šventę.

Bet ir A.Bosas, ir D.Randers mielai pasakojo apie savo puikius santykius. D.Randers tikino suradusi idealų vyrą, kuris ją patraukė humoro jausmu, intelektu ir stiprybe.

Pora pripažino, kad viešumas juos saisto, ir juokavo, kad žmonėms, taip akylai stebimiems kaip juodu, nėra jokių galimybių nusidėti.

Dainininkas Mantas vos prasidėjus „Lietuvos šokių dešimtukui“ ne šiaip sau žadėjo susidoroti su šio projekto vedėjais, jeigu jie nenustos jo vadinti geidžiamiausiu, seksualiausiu ir panašiai.

Toks įvaizdis nepatiko nei jam, nei jo nėščiai žmonai. Dabar Mantas nebeneigia - namuose iš pradžių būta audrų. Malšinti draugo nepasitenkinimą teko ir Manto partnerei Izabelei.

 

Ar lietuvių tauta išsigimsta?

Keturiasdešimtmetė Irena po mėnesio turėtų gimdyti dvyliktą kartą. Nė vienas jos vaikas negyvena su motina.

Vieni glaudžiasi vaikų globos namuose, kiti gyvena su globėjais. Motina jų nelanko. Kai kurių savo vaikų ji yra nemačiusi daugybę metų.

Tačiau niekur nedirbanti ir išgerianti moteris tikino, jog gimdo todėl, kad vaikus myli.

Viešvilės vaikų globos namų darbuotojai sakė, kad Irena — ne išimtis. Daugiavaikių motinų, kurios visiškai nesirūpina savo vaikais, daugėja. Apie tai bus kalbama šį vakarą 17 val. 40 min. TV3 laidoje „Su Nomeda“, kurią veda Nomeda Marčėnaitė.

Kai kurie studijos svečiai tikino, kad vienintelis galimas šios problemos sprendimas — priverstinė sterilizacija.

Šiuo metu vaikų globos namai perpildyti. Socialiniai darbuotojai nespėja kontroliuoti šeimų, gimdančių vaikus tik dėl pašalpų, kurios būna prageriamos.

Tuo tarpu laidoje dalyvavęs dominikonų vienuolis Pijus tikino, jog negalima dirbtinai trukdyti žmogaus atėjimui į šį pasaulį. „Seksas turi būti atviras gyvybės prasidėjimui“, — sakė vienuolis.
 

Neglobojami nei tėvų, nei įtėvių  

 TV3 laidoje „Su Nomeda“ (17 val. 40 min.) — pokalbis apie tai, kaip nutinka, kad į globos namus patekusio vaiko dešimt metų nelankę gimdytojai nepraranda tėvystės teisių ir taip atima galimybę jį įvaikinti.

18—metė Inga globos namuose gyvena jau 14 metų. Tiek laiko ji nematė ir savo motinos. Ši ją palikusi išvyko į Rusiją. Ingą paaugino močiutė, bet po kiek laiko mergaitė papildė globos namų auklėtinių skaičių.

Formaliai Inga turi motiną. Nors ir nežinia kur esančią. Todėl protinga ir graži mergaitė niekada neturėjo galimybės būti įvaikinta.

„Jei vaiko teisių apsaugos tarnybai būtų rūpėję Ingai padėti, teismas turbūt būtų galėjęs priimti sprendimą dėl motinos, kurios gyvenamosios vietos nustatyti neįmanoma?“ — klausė laidos vedėja N.Marčėnaitė.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei Vyriausybei yra teikusi įstatymo pataisą, kuri vaiko teisių apsaugos tarnybas įpareigotų į globos namus patekusio vaiko statusą nustatyti ne ilgiau nei per pusmetį.

Tada turėtų būtų nuspręsta, ar socialiniai darbuotojai mato prasmę dirbti su tėvais, tikėdamiesi vaiką sugrąžinti į šeimą, ar tėvai po to pusmečio netenka teisių, o vaikas gauna galimybę susirasti naują šeimą.

„R.Šalaševičiūtei buvo atsakyta, kad Lietuvoje ir taip apstu vaikų teises ginančių įstatymų, tad naujų nebereikia, o atitinkamos tarnybos ir nesusaistytos terminų uoliai dirba“, — pasakojo N.Marčėnaitė.

Laidos žiūrovai pamatys interviu su motina, kurios vaikai nelankomi auga vaikų globos namuose. Girta moteris pasišniurkščiodama kalbėjo apie meilę vaikams.

„Niekada jų neatsisakysiu, negaliu — aš juk taip juos myliu“, — žurnalistui užsiminus, ar nevertėtų vaikams suteikti galimybę patekti į naują šeimą, aiškino ji.

O globos namų auklėtinė Inga norėtų sužinoti, kas atsakingas dėl to, kad ji neturėjo teisės augti įtėvių ar globėjų šeimoje. Mergina yra net svarsčiusi galimybę kreiptis į teismą dėl pažeistų savo teisių.

Žmogaus teisių stebėjimo instituto valdybos pirmininkas advokatas Kęstutis Čilinskas laidoje sakė neabejojantis, kad tokių valstybės neapgintų vaikų bylos rastų atgarsį Europos žmogaus teisių teisme.

N.Marčėnaitės vedama laida bus rodoma ne tik sekmadieniais, bet ir šeštadieniais 17 val. 40 min.


Kas apsaugos nuo patyčių?

TV3 laidoje „Su Nomeda“ (17 val. 40 min.) bus aptariama opi pastarųjų metų problema - patyčios mokyklose.

Pasaulio sveikatos organizacijos atliekamų tarptautinių tyrimų duomenimis, Lietuvos mokyklose patyčios yra ypač paplitusios. Jas patiria maždaug du trečdaliai moksleivių. Būtent tiek jų pripažįsta, kad mokykloje juos skriaudžia, užgaulioja, muša, reketuoja, pravardžiuoja.

Kad mokyklose patyčios tarp moksleivių jau tapo norma, pripažįsta ir mokytojai. Vaikų skundai skaudina ir tėvų širdis. Kai kuriems moksleiviams tai atsiliepia taip stipriai, kad jie būna priversti kreiptis į psichologines tarnybas, kartais net keisti mokyklą.

Apie mokykloje patirtą moralinę ir psichologinę skriaudą pasakos vienuoliktokas Tomas. Kelerius metus kentęs užgauliojimus ir grasinimus berniukas pakeitė mokyklą, tačiau situacija beveik nepagerėjo.

„Kalbėjausi ir su mokytojais, ir su mokyklos vadovais, bet niekas nepadeda“, - N.Marčėnaitei prisipažino Tomo mama Laima.

Kita laidos dalyvė, dvyliktokė Auksė, patyčias mokykloje kenčia vien todėl, kad gyvena vaikų globos namuose. Bendraamžiai ją dėl to laiko prastesne.

„Mokykloje nemėgo ir manęs. Berniukams buvau ilgaplaukis atsiskyrėlis, o mergaitėms šiaip nepatikau“, - laidos pasakojo ir „dangietis“ Jonas.

Sukčiams gyventi lengva

TV3 laidoje „Su Nomeda“ (17 val. 40 min.) — diskusija apie jokiais įspėjimais ir pamokančiomis istorijomis „neišmušamą“ žmonių patiklumą. Žiniasklaidai kone kasdien pasakojant apgavysčių istorijas, sukčiai vis vien nepritrūksta naujų aukų.

„Mama, gelbėk! Pakliuvau į bėdą, padariau avariją, važiuoju į reanimaciją. Reikia dviejų tūkstančių litų“, — tokius sūnaus balsu tariamus žodžius išgirdo Birutė, naktį sulaukusi skambučio. Ji pasiėmė pinigus, sėdo į taksi ir tik prieš paduodama juos svetimiems žmonėms į rankas sudvejojo.

„Mama, pasitikėk šiais žmonėmis“, — dar kartą ištarė sūnaus balsas telefono ragelyje. Birutė atidavė pinigus, grįžo namo ir paskambino marčiai.

„Jis čia, miega šalia manęs“, — nustebo marti.

Birutė tapo statistine sukčių auka ir net nesikreipė į policiją, nes jai buvo gėda. Dauguma tokių aukų patiria giminaičių ir artimųjų panieką, kad nesuprato sukčių klastos, ir didžiulį gėdos jausmą. O sukčiai puikiai išmano psichologinius manipuliavimo būdus ir tuo naudojasi.

„2000 litų per dvi valandas“ — taip būtų galima pavadinti dar vieną laidos „Su Nomeda“ provokaciją. Dainininkas Antonijus ir laidos redaktorė per skelbimus siūlė svetimą butą prestižinėje vietoje už ypač gerą kainą. Visi, išskyrus vieną moterį, susižavėję butu paliko užstatus nepasirašę jokių sutarčių ir nematę „sukčių“ asmens dokumentų.

Laidoje „sukčius“ Antonijus, atiduodamas apgautiesiems pinigus, atsiprašė ir prisipažino iki eksperimento netikėjęs, kad žmonės taip lengvai patiki sukčiais.

„Net ir nežinodamas gali tapti sukčiaus pagalbininku, kaip tai nutiko man, — pasakojo kitas laidos „Su Nomeda“ pašnekovas Aušrys Kriščiūnas—Tynta. — Reklamavau sukčiaus verslą, kuriuo prisidengęs jis išviliodavo iš žmonių didžiulius pinigus. Nukentėjau ir aš — negavau pinigų už darbą, bet į policiją nesikreipiau“.


Keistuolio įvaizdis - kelias į sėkmę?

TV3 laidoje „Su Nomeda“ (17 val. 40 min.) - didžiulio, bet kontroversiškai vertinamo populiarumo sulaukę keistuoliai Minedas ir Antanas iš realybės šou „Dangus“.

Minedo ir Antano išpopuliarėjimo priežastis aptarinės „Dangaus“ prodiuseris ir Eurovizijos nacionalinės atrankos komisijos narys Saulius Urbonavičius-Samas, daugybę keistuolių savo vaidmenyse įamžinęs aktorius ir TV3 laidos „Puikusis šou“ vedėjas Vytautas Šapranauskas bei savireklamos specialistas Kristinas Taukačikas.

Gyvoje diskusijoje laidos dalyviai sprendė klausimą - ar iš tiesų Minedas ir Antanas yra tikri, nesuvaidinti personažai. „Dangaus“ keistuoliui Antanui nepatiko jo gretinimas su Minedu. Laidoje jis prisipažino, kad kartais jo elgesys realybės šou būdavo netikras.

„Scenoje visi būna ne visai natūralūs. Kartais toks būdavau ir aš“, - aiškino Antanas.

Intriguojanti buvo ir V.Šapranausko bei Antano akistata. Pirmojo „Dangaus“ šeimininkas tikino, kad atviri pasityčiojimai iš keistuolio Antano tebuvo jo personažo pasakytos frazės.

Tuo tarpu Minedas pasakojo, kad jau nuo vaikystės jis garsėjo savo originaliomis idėjomis ir sprendimais. Be to, jis aiškino niekada nevaidinantis.

„Užteks tyčiotis. Tai tas pat, kas versti šokti žmogų be kojų“, - tokia fraze Eurovizijos atrankoje Minedo pasirodymą įvertinęs Samas laidoje taip pat buvo kategoriškas: „Šitas žmogus neturi balso. Kodėl mes iš jo juokiamės? Jam negalima dainuoti!“.

Ruošdami šią laidą jos kūrėjai susidūrė su problema - keistuolių elgesio viešai įvertinti nesutiko nė vienas psichologas.


Kasdienę „Nomedą“ pakeis savaitinė „Su Nomeda“

Jau nuo sausio 7 dienos, sekmadienio, 17.40 val. populiariausia ir mylimiausia pokalbių laidų vedėja Lietuvoje Nomeda Marčėnaitė kviečia visus TV3 žiūrovus susitikti ir aktualiausiomis, jautriausiomis, įdomiausiomis temomis kalbėti savaitinėje laidoje „Su Nomeda“.

„Naujoji savaitinė laida bus ilgesnė, tad labiausiai žiūrovus dominančiomis temomis galėsime diskutuoti dar daugiau, kartu su studijos svečiais ieškosime būdų problemoms spręsti. Kiekvienoje laidoje bus ne tik pokalbių, bet ir filmuotų siužetų, realiai išprovokuotų situacijų. O ir pati Nomeda bus rimtesnė, griežtesnė. Keičiasi ir jos aprangos stilius – laisvumą keičia klasika“, – pasikeitimus pristato laidos „Su Nomeda“ prodiuserė Jurga Gusarovienė.

Pirmojoje laidoje, iki eterio dienos jau spėjusioje įžiebti tikrų aistrų, apkalbų ir net grasinimų teismais laidos kūrėjų komandai – šokiruojanti tema. „Su Nomeda“ kūrėjai atliko eksperimentą – praleido keletą dienų prie kompiuterio ir darė tai, kuo dabar itin dažnai užsiima paaugliai: užregistravo keletą įprastinių, niekuo neišsiskiriančių anketų nepilnametės mergaitės vardu įvairiose Lietuvos pažinčių svetainėse ir pridėjo erotišką nuotrauką. Draugų atsirado labai greit – dauguma jų – pusamžiai vyrai. Jie be užuolankų pasiūlė seksą. Laidos kūrėjai tęsė eksperimentą – jaunai atrodanti devyniolikmetė Henrika nuėjo į pasimatymą su keliais vyriškiais. Realybė merginą pašiurpino.

„Mylėtis man siūlė net į senelius tinkantis vyras“, – slapta darytus vaizdo įrašus komentavo Henrika.

Laidoje apie tai diskutavo ir pažinčių portalo savininkas Marius Pereščius. Jis tvirtina, kad apsinuoginusios nepilnametės pažinčių svetainėje – įprastas dalykas. Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos atstovas Rimvydas Ūsas tikino, kad labai sunku nustatyti, kur prasideda erotika, o Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė pasakojo apie skundus, kuriuos gauna iš nepilnamečių tėvų.

Dėl ko pastaruoju metu nerimsta visas pramogų pasaulis? Antrojoje, sausio 14-osios laidoje „Su Nomeda“ Jurgis Didžiulis iš „InCulto“, Rasa Bubulytė iš „Dangaus“, Nijolė Pareigytė iš „69 Danguje“, Linas Adomaitis, prodiuseriai Mindaugas Bendžius ir Martynas Tyla, Seimo narė Dalia Teišerskytė diskutuos apie fonogramas ir gyvą dainavimą. Kada muzikos žvaigždės dainuoja pagal fonogramą ir kada – gyvai? Kodėl seimūnai siekia, kad renginių organizatoriai skelbtų, gyvai ar ne dainuoja atlikėjai? Šioje laidoje „Su Nomeda“ – netikėtos ir labai atviros muzikos garsenybių išpažintys ir bandymai išsisukti iš į kampą spaudžiančių Nomedos provokacijų.
 







Sveiki, klausimus ,
pasiūlymus siųskit elektroniniu paštu
zaliukui@gmail.com



tik norint
pakomentuoti.

komisarasreksas.lt - Komisaro Rekso Lietuviskas puslapis
Member Polls
TV3 ar LNK ?
Shoutbox
You must login to post a message.
No messages have been posted.