28/11/2021 16:20
Komisaras Reksas
komisarasreksas.lt - Komisaro Rekso Lietuviskas puslapis
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Shoutbox
You must login to post a message.

No messages have been posted.
Navigacija
· Namai
· Straipsniai
· Siuntimai
· DUK
· Forumas
· Web nuorodos
· Nauja kategorija
· Kontaktai
· Pateikti nuorodą
· Pateikti naujienas
· Pateikti straipsnį
· Rekomenduokit mus
· Mūsų darbai
· Su Nomeda
· Dainius
· Foto galerija
· Šį vakarą tv rodys
· TV programos
· MP-3
· TV eteris
Forumo temos
Naujausios temos
· Kokios muzikos norė...
· Juokai
· Norit moderuoti koki...
· TV pagalba.
Populiariausios temos
Temų nėra
Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 1

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 101
· Naujausias narys: test
Skaitliukas Nr.1
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
TV3 simbolis jau paruoštas kelionei į kosmosą
TV3 simbolis jau paruoštas kelionei į kosmosąPirmasis lietuviškas palydovas LitSat-1 pilnai surinktas, techniškai patikrintas ir jau iškeliauja į Hjustoną. Trečiadienį Kauno technologijos (KTU) universitete į pirmąjį lietuvišką palydovą LitSat-1, stebint visiems Misijos Lituanica 80 bendražygiams, integruotas paskutinis simbolinis komponentas – titano plokštelė. Plokštelėje išgraviruota kito, prieš 80 metų įvykusio, legendinio „Lituanikos“ skrydžio autorių – Stepono Dariaus ir Stasio Girėno testamente įrašytas palinkėjimas. Be to, kartu su ja į kosmosą pirmą kartą bus pakeltas ir Lietuvos simbolis – gintaro gabalėlis, kuriame išgraviruotas ir žiūrimiausios televizijos TV3 ženklas.

„Pirmą kartą žmonijos istorijoje į kosmosą pakils „lietuviškas auksas“ – gintaras. Džiaugiamės ir didžiuojamės, būdami šio svarbaus įvykio dalimi. Gintaras yra neatsiejamas nuo Lietuvos istorijos, o tuo pačiu jis simbolizuoja ir TV3 vertybes. Net atsinaujinęs TV3 logotipas primena patį gintariuką, kuriuo norime nešti šviesos, brandos, entuziazmo ir lietuviškumo žinią“, – sakė UAB „Tele-3“ generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.

Palydovo projekto techninis vadovas, Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus, dėdamas plokštelę į palydovą atkreipė dėmesį, kad nors renginio metu rankose palaikyti palydovą ir pačiupinėti plokštelę buvo leidžiama visiems norintiems, į kosmosą jis keliaus tik visiškai išvalytas ir sterilus. Į Hjustoną atvykęs palydovas turės praeiti ir specialius mechaninius bei cheminius testus, kurie patvirtins, jog palydovas ir jo komponentai nekelia jokio pavojaus Tarptautinėje kosminėje stotyje dirbantiems žmonėms.

„Projekto metu užmegzti ryšiai ir vykstantis bendradarbiavimas su kosmines mažųjų palydovų programas vykdančiomis institucijomis Jungtinėse Amerikos Valstijose leidžia Universitetui ruoštis ir naujiems projektams. Be šio palydovo kūrimo metu praeitų procedūrų, dokumentacijos etapų bet kokios ateities ambicijos šioje srityje būtų sunkiai įgyvendinamos“, – kalbėdamas susirinkusiesiems apie tai, kokiais šio projekto rezultatais mokslo bendruomenė ir technologinius mokslus studijuojantis jaunimas naudosis jau dabar, sakė KTU Rektorius Petras Baršauskas, pirmiausia galvoje turėdamas 2015-ais metais planuojamą pjezo reakcijos įrangos eksperimentą kosmose.

„Jaunoji Lietuva! Tavo dvasios įkvėpti, mes stengiamės tą pasirinktą uždavinį įvykdyti. Mūsų pasisekimas tegu sustiprina Tavo dvasią ir pasitikėjimą savo jėgomis ir gabumais!“ – tokiais S. Dariaus ir S. Girėno testamento žodžiais LitSat-1 išlydėtas neatsitiktinai: šio legendinio skrydžio atminimui dedikuotas „Misija Lituanica 80“ pavadintas palydovo projektas.

Jau kitą savaitę TV3 televizijos eteryje, vakarais, 20.57 val. pirmadienį-ketvirtadienį laidelės „Misija Lituanica 80“ žiūrovai galės iš arčiau pamatyti, kaip buvo kuriamas pirmasis lietuviškas palydovas, ir sužinoti, kas bendro tarp technologijų, naudojamų kosmose, ir kai kurių mūsų kasdienybėje sutinkamų dalykų. Be to, žinią apie sėkmingą projekto baigtį TV3 žiūrovai gaus vieni pirmųjų – palydovo pagalba pirmą kartą iš kosmoso bus ištransliuoti trys lietuviški žodžiai. Kokie jie bus, nuspręs tauta. Šią išskirtinę transliaciją jau greitai bus galima stebėti per TV3.

„Misija Lituanica 80“ – pirmadieniais-ketvirtadieniais 20.27 val. per TV3!
Komentarai
Komentarų dar neparašyta.
Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti, jeigu norite balsuoti.

Nėra reitingų.
Komisaras Reksas
komisarasreksas.lt - Komisaro Rekso Lietuviskas puslapis
Tapk mūsų draugu
Žaliukas Feisbuke
Narių apklausa
TV3 ar LNK ?

TV3
TV3
100% [1 Balsas]

LNK
LNK
0% [0 Balsai]

Balsai: 1
Kad galėtum balsuoti, turi prisijungti.
Pradėta: 13/09/2017 16:17

Apklausų archyvas
6,788,381 unikalūs lankytojai