09/12/2021 12:08
Komisaras Reksas
komisarasreksas.lt - Komisaro Rekso Lietuviskas puslapis
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Shoutbox
You must login to post a message.

No messages have been posted.
Navigacija
· Namai
· Straipsniai
· Siuntimai
· DUK
· Forumas
· Web nuorodos
· Nauja kategorija
· Kontaktai
· Pateikti nuorodą
· Pateikti naujienas
· Pateikti straipsnį
· Rekomenduokit mus
· Mūsų darbai
· Su Nomeda
· Dainius
· Foto galerija
· Šį vakarą tv rodys
· TV programos
· MP-3
· TV eteris
Forumo temos
Naujausios temos
· Kokios muzikos norė...
· Juokai
· Norit moderuoti koki...
· TV pagalba.
Populiariausios temos
Temų nėra
Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 1

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 101
· Naujausias narys: test
Skaitliukas Nr.1
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Lietuvos zoologijos sodo gyvūnų ateitis – geros valios žmonių rankose
Lietuvos zoologijos sodo gyvūnų ateitis – geros valios žmonių rankose„Tu ir aš – mes vieno kraujo!“ – garsioji herojaus Mauglio frazė itin tinka išreikšti savo paramą mylimiems, bet neretai labai skurdžiomis sąlygomis gyvenantiems Lietuvos zoologijos sodo gyvūnams. Jų paramos projektas „Pirk dramblį“ juda link finišo – link didžiojo koncerto, kurį penktadienį 19.30 val. tiesiogiai transliuos žiūrimiausia televizija TV3. Sodo gyvūnams padėti žūtbūt reikia bent kelių šimtų tūkstančių litų.

Prieš metus vykusio pirmojo paramos projekto „Pirk dramblį“ ir visų aukojusių žmonių gerumo dėka buvo surinkta apie 400 tūkst. litų. Kaune įsikūrusiam zoologijos sodui tai suteikė galimybę iš 22 būtiniausių poreikių gyvūnams patenkinti du trečdalius. Deja, Lietuvos zoologijos sodas vis dar neatitinka būtinųjų sąlygų, kurios leistų pelnyti Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijos (EAZA) visateisio nario statusą.

„Jeigu ne šis projektas, padėtis būtų labai liūdna. Su visų žmonių pagalba sugebėjome per metus padaryti labai daug“, – džiaugiasi Lietuvos zoologijos sodo vadovas Aurimas Didžiokas.

TV3 žiūrovai pamena, kaip kapucinų veislės beždžioniukas Muntis aktoriaus Džiugo Siaurusaičio balsu eteryje skundėsi, kad jo voljere žiemos – žvėriškai šaltos, kad klaustrofobiška ir nuskurusi aplinka darosi nepakeliama. Iš „Pirk dramblį“ projektui paaukotų lėšų buvo suremontuotas beždžionynas ir dabar Muntis džiaugsmingai bendrauja su savo gentainiais, džiaugiasi šiluma.

„Taip pat pagaliau galėjome atlikti būtiną remontą tapyrų voljere, leopardų narve, šiaurinių elnių aptvare, kuriuose anksčiau gyvūnai išties vargo. Tai atsiėjo apie 180 tūkst. litų. Nemažų investicijų pareikalavo ir kiti būtinieji darbai – suremontavome labai svarbų visam sodui pašarų šaldytuvą, nupirkome naujų pašarų bei pjuvenų, neišvengiamai reikalingų gyvūnams kiekvieną dieną. Įsigijome elektrinę šildyklę paukščiams, purkštuvą dezinfekcijai, injekcinių švirkštų, gyvūnų sveikatai itin reikalingų kitų priemonių. Iš TV3 projekte surinktų aukų buvo pagerinta ir ožių kalno būklė, įrengtos plėšriųjų paukščių pertvaros, – pasakoja direktorius. – Didžiuojamės, jog sode atsirado ir naujų gyvūnų. Jų reikia ne tik lankytojų įdomumui – nauji atvykėliai sodo senbuviams leidžia gyventi taip, kaip šaukia gamta, kitaip juos apima depresija, žvėrys pasidaro vangūs, kenčia. Begemotei Coliukei žūtbūt reikėjo patino. Jį „Pirk dramblį“ dėka atskraidinome iš Ispanijos. Taip pat iš Danijos buvo pargabentas šiaurinis elnias. Iš Olandijos pas mus atvyko jūrinis erelis, o iš Kaliningrado – palšasis grifas. Gyvūnams kelionės nėra nemokamos, daug išlaidų kainuoja transportavimo dėžės. Pargabenimui išleidome per 30 tūkst. litų.“

Šiemet Lietuvos zoologijos sode tebėra labai aktualus žūtbūtinių sąlygų gerinimas, gyvūnų sveikatos klausimai, specialiųjų priemonių įsigijimas. Pagalbos prašo tiek sodo jauniausi, tiek vyresni gyvūnai, tarp kurių šiemet yra ir sergančių, ir nepritapusių.

Prie antrojo paramos projekto „Pirk dramblį“ ir šiemet prisijungė visas būrys žymių Lietuvos dainininkų, sportininkų, politikų, visuomenės veikėjų. Finalinis „Pirk dramblį“ koncertas žiūrovus įtrauks ne tik jaudinančiais ar intriguojančiais zoologijos sodo pasakojimais, bet ir įspūdingu šou. Išskirtinis koncertas jau šį penktadienį 19.30 val. tiesiogiai per TV3.

Projektą globoja prezidentas Rolandas Paksas. Tiek šią savaitę, tiek koncerto metu galima aukoti trumpuoju numeriu 1404 (tarifas – 5Lt, 1,45Eur) arba portale www.aukok.lt (auka neribojama).

„Pirk dramblį“ finalinis koncertas – penktadienį 19.30 val. tiesiogiai per TV3!
Komentarai
Komentarų dar neparašyta.
Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti, jeigu norite balsuoti.

Nėra reitingų.
Komisaras Reksas
komisarasreksas.lt - Komisaro Rekso Lietuviskas puslapis
Tapk mūsų draugu
Žaliukas Feisbuke
Narių apklausa
TV3 ar LNK ?

TV3
TV3
100% [1 Balsas]

LNK
LNK
0% [0 Balsai]

Balsai: 1
Kad galėtum balsuoti, turi prisijungti.
Pradėta: 13/09/2017 16:17

Apklausų archyvas
6,828,067 unikalūs lankytojai