30/11/2021 08:43
Komisaras Reksas
komisarasreksas.lt - Komisaro Rekso Lietuviskas puslapis
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Shoutbox
You must login to post a message.

No messages have been posted.
Navigacija
· Namai
· Straipsniai
· Siuntimai
· DUK
· Forumas
· Web nuorodos
· Nauja kategorija
· Kontaktai
· Pateikti nuorodą
· Pateikti naujienas
· Pateikti straipsnį
· Rekomenduokit mus
· Mūsų darbai
· Su Nomeda
· Dainius
· Foto galerija
· Šį vakarą tv rodys
· TV programos
· MP-3
· TV eteris
Forumo temos
Naujausios temos
· Kokios muzikos norė...
· Juokai
· Norit moderuoti koki...
· TV pagalba.
Populiariausios temos
Temų nėra
Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 1

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 101
· Naujausias narys: test
Skaitliukas Nr.1
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Ypatingam chorui vadovaujantis Stano: „Pasaulį jie suvokia tik per garsą ir lytėjimą“
Ypatingam chorui vadovaujantis Stano: „Pasaulį jie suvokia tik per garsą ir lytėjimą“Jau šį sekmadienį 19.30 val. TV3 televizijos tiesioginiame eteryje prasideda didžiausio masto muzikinio projekto „Chorų karai“ 6-asis sezonas, kuriame susikaus septyni nauji chorai. Vienas iš generolų, Stano, kasmet į pergalę vedantis vis naują, ypatingą chorą, ir šiemet tęsia tradiciją į projektą įtraukti įvairių visuomenės grupių. Didžiajame sekmadienio projekte šiemet jis vadovaus Lietuvos aklųjų ir silpnaregių chorui „Feniksas“.

Pasak gerai žinomo muzikos kūrėjo, kiekvienas choras, kuriam jis yra vadovavęs, buvo savitas, unikalus: „Negalėčiau nei vieno jų lyginti su kitais, tačiau „Fenikso“ chore dainuojantys žmonės turi ypatingą santykį su garsu: dalis jų visiškai nemato, todėl pasaulį suvokia tik per garsą ir lytėjimą. Galima teigti, kad šie žmonės kitaip, gal – net geriau, nei negalios neturintieji, – orientuojasi muzikoje.“

Choro repeticijos vyksta jau porą mėnesių, bet tik savaitgaliais, nes į chorą nariai susibūrė iš visos Lietuvos: iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šilalės, Prienų ir kitų kraštų.

„Fenikso“ chorui talkina savanoriai. Pasak choristo Karolio Šimkevičiaus, repeticijų metu labiausiai nustebino bendravimas su choro bičiuliais neregiais: „Retai pasitaiko proga sutikti tiek teigiamų žmonių. Nepaisant to, kad jie turi regėjimo negalią, jie yra neįtikėtinai pozityvūs – nepažįstu kitur panašių asmenybių, nors aš, kaip savanoris, bendrauju su įvairaus likimo žmonėmis. Su „Fenikso“ nariais neišeina bendrauti niekaip kitaip, tik besišypsant – repeticijose vyrauja pakili nuotaika.“

Choristus vienija meilė muzikai, padedanti siekti bendro tikslo – gero rezultato. Nors kone visiems choro nariams tai nėra pirmasis susidūrimas su muzika, choro dainininkė, „Liepaičių“ muzikos mokyklos mokytoja Jūratė Vizbaraitė pripažino priklausymo chorui patirtį vertinanti kaip visiškai naują. „Chorų karai“ man – kažkas nepatirto, apipinto įdomiu kūrybiniu procesu. Esu tarsi iš kito flango, tuo tarpu šou pasaulyje – daugiau žaismės, lengvumo, paprastumo, nuolat vykstanti šviežumo bei emocinio įspūdžio paieška“, – teigė profesionali dainininkė.

Mokytoja J. Vizbaraitė sako, kad choro vadovas Stano – tiesiog puikus: „Jis labai didelės vidinės kultūros, didelio takto žmogus, kuris įsiklauso į choristų pasiūlymus, tačiau galiausiai padaro kaip jam reikia.“

Choro pavadinimą nariai rinko drauge. „Legendomis apipintą paukštį feniksą galima prilyginti išskirtinų savybių turinčiam žmogui, gebančiam prisitaikyti prie kitokio gyvenimo, priklausomai nuo aplinkybių“, – sako Stano. „Feniksas – tai mistika, didelė paslaptis. Gal ir mes iš tų pelenų pakilsime“, – šypsodamasi choro vadovui antrino J. Vizbaraitė.

Šeštasis projekto sezonas eteryje suskambės jau šį sekmadienį 19.30 val. tiesiogiai per TV3. Kelią į pergalę skinsis Kauno „Plieninis“ choras ir jo generolai – grupė „Thundertale“, Tauragės krašto „Auksinis“ choras ir jo generolės – merginų grupė „Magnit“, Jonavos „Pavasario“ choras su generolu Arvydu Vilčinsku, Klaipėdos „Gintarinis“ choras su Edgaru Lubiu priešakyje, Panevėžio choras „Vanilinis dangus“ ir jo generolas Virgis Valuntonis, Šiaulių choras „Chameleonas“ su Laura Remeikiene ir ypatingasis septintasis choras „Feniksas“, vedamas Stano.

Projekto „Chorų karai“ 6-asis sezonas – sekmadieniais 19.30 val. tiesiogiai per TV3!
Komentarai
Komentarų dar neparašyta.
Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti, jeigu norite balsuoti.

Nėra reitingų.
Komisaras Reksas
komisarasreksas.lt - Komisaro Rekso Lietuviskas puslapis
Tapk mūsų draugu
Žaliukas Feisbuke
Narių apklausa
TV3 ar LNK ?

TV3
TV3
100% [1 Balsas]

LNK
LNK
0% [0 Balsai]

Balsai: 1
Kad galėtum balsuoti, turi prisijungti.
Pradėta: 13/09/2017 16:17

Apklausų archyvas
6,791,760 unikalūs lankytojai