30/11/2021 07:38
Komisaras Reksas
komisarasreksas.lt - Komisaro Rekso Lietuviskas puslapis
Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Shoutbox
You must login to post a message.

No messages have been posted.
Navigacija
· Namai
· Straipsniai
· Siuntimai
· DUK
· Forumas
· Web nuorodos
· Nauja kategorija
· Kontaktai
· Pateikti nuorodą
· Pateikti naujienas
· Pateikti straipsnį
· Rekomenduokit mus
· Mūsų darbai
· Su Nomeda
· Dainius
· Foto galerija
· Šį vakarą tv rodys
· TV programos
· MP-3
· TV eteris
Forumo temos
Naujausios temos
· Kokios muzikos norė...
· Juokai
· Norit moderuoti koki...
· TV pagalba.
Populiariausios temos
Temų nėra
Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 2

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 101
· Naujausias narys: test
Skaitliukas Nr.1
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Vytautas ir Velta Anužiai neišskiriami ir vaidindami, ir mokydami aktorystės meno
Vytautas ir Velta Anužiai neišskiriami ir vaidindami, ir mokydami aktorystės menoLietuvos teatro, kino, televizijos aktorius, „Auksinio scenos kryžiaus“ kavalierius Vytautas Anužis su dideliu užsidegimu kalba apie dar vieną, labai svarbią jo gyvenimo dalį – teatro pedagogiką. Kartu su žmona Velta jiedu dėsto jau daugiau negu trisdešimt penkerius metus. „Esame įpratę prie tokio gyvenimo – visada tarp mokinių, visada su jais. O kai namus aplanko buvę mokiniai, būna gera miela...“ – pasakoja vienas ekspresyviausių Lietuvos aktorių V. Anužis, šiuo metu vaidinantis ir TV3 televizijos seriale „Tobula kopija“.

Šiuo metu Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje paskutinius bakalauro metus baigia ketvirtakursiai aktoriai, užauginti žinomos poros. „Į akademiją visi ateina be profesijos. Ją per ketverius metus įgauna, taip pat kaip ir įgūdžius. Tačiau vien to neužtenka – aktorius turi būti apsišvietęs, didelės erudicijos ir visada tobulinti savo dvasią. Mokslas suteikia fundamentalias žinias ir įgūdžių valdymą, tačiau svarbiausia yra netapatinti kūrybos su amato žiniomis. Tai yra tik įrankis“, – aiškina V. Anužis.

Anužių kuruojami studentai vis ryškiau šviečia ne tik Lietuvoje, bet ir plačiai Europoje. Jų studentė Aistė Diržiūtė savo vaidmeniu filme „Sangailės vasara“ sužavėjo Berlyno filmų festivalio gurmanus, prestižinio „Sundance“ kino festivalio JAV žiuri bei lietuviškų kino apdovanojimų „Sidabrinės gervės“ komisijos narius. Aktorė taip pat tapo finalininke kylančių Europos žvaigždžių konkurse „Shooting Stars“. Kita ryškiai aktorystės pasaulyje žibanti Anužių studentė – Agnieška Ravdo, pakeitusi Rasą Samuolytę ir tapusi naująja Džiuljeta spektaklyje „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džiuljetos istorija“ ir suvaidinusi Niną Zarečnają Oskaro Koršunovo režisuotoje „Žuvėdroje“. O prieš penkerius metus Klaipėdos universitete Anužių išleistas Latvijos aktorių kursas, sėkmingai adaptavęsis gimtojoje šalyje, skina šalies ir tarptautinius apdovanojimus.

„Viskas priklauso nuo jų pačių – nuo jų valios, noro, užsispyrimo ir aplinkybių“, – tikina V. Anužis. Ar nekyla mintis apie atsirandančią konkurenciją tarp dėstytojų ir mokinių? „Tokie jausmai mums nepažįstami. Kiekviena studentų sėkmė – didelis džiaugsmas mums, įvertinimas ir patvirtinimas, kad mūsų pastangos nenueina veltui“, – sako pedagogas.

Be savo įprasto darbo, talentingasis V. Anužis dar filmuojasi televizijoje. TV3 žiūrovai pirmadienio–ketvirtadienio vakarais 21.00 val. jį mato detektyviniame seriale „Tobula kopija“. Čia aktorius įkūnija įtakingą verslininką Jokūbą Šalkauską, išgyvenantį dukters netektį. „Nutikus šiai nelaimei herojus pradeda aplinkui matyti pažemintųjų, įskaudintų žmonių rūpesčius, bėdas, tampa supratingesnis. Stengiuosi, kad personažas būtų kuo žmogiškesnis, skaudžiai išgyvenantis užklupusią nelaimę“, – apie vaidmenį kalba V. Anužis.

Ar žmogus, patyręs netektį, gali geriau suprasti kitą žmogų, širdyje nešiojantį tokį pati skausmą? „Viskas priklauso nuo žmogaus dvasinės struktūros. Yra toks geras posakis – protinga širdis. Užkoduotą gailestingumo pradą žmogus arba turi, arba ne“, – įsitikinęs žinomas vyras.

Įdomus sutapimas – „Tobuloje kopijoje“ kartu su Vytautu pasirodo ir žmona Velta. Ji seriale tampa pagrindinės herojės vaiko močiute. Kartu sutuoktiniai daro daug ką – dėsto, režisuoja ir vaidina. V. Anužis pripažįsta: „Krūviai nėra menki, tačiau toks mūsų darbas – dirbti su jauno žmogaus dvasia. Natūralu, kad studentų nesėkmės, abejonės, galimybės ir jausmai nedingsta pasibaigus paskaitoms. Parsinešame juos namo ir kalbame... Atskirti darbą nuo asmeninio gyvenimo tampa per daug sudėtinga.“

Dramatiškas, įtraukiantis ir nenuspėjamas serialas „Tobula kopija“ pasakoja istoriją apie dvi seseris – Brigitą ir Džanetą. Herojės – kone visą amžinybę nebendravusios sesės dvynės. Jos gyvena visiškai skirtingus gyvenimus. Brigita – buvusi narkomanė striptizo šokėja, kuriai kasdienybės nepavydėtų niekas. Džaneta – elegantiška aukštuomenės dama, iš pažiūros gyvenanti idealų gyvenimą. Kai Brigita papuola į didžiulę bėdą, neturėdama kur prisiglausti, atvyksta pas savo dvynę seserį, su kuria buvo siaubingai susipykus ir nebendravo metų metus. Priešingai, nei iki šiol balansavusi ties socialinio gyvenimo paraštėmis Brigita, Džaneta mėgaujasi daugelio svajones primenančia kasdienybe. Paaiškėja, jog Džanetos gyvenimas gal net baugesnis nei visko mačiusios Brigitos...

„Tobula kopija“ – pirmadieniais–ketvirtadieniais 21.00 val. per TV3!
Komentarai
Komentarų dar neparašyta.
Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti, jeigu norite balsuoti.

Nėra reitingų.
Komisaras Reksas
komisarasreksas.lt - Komisaro Rekso Lietuviskas puslapis
Tapk mūsų draugu
Žaliukas Feisbuke
Narių apklausa
TV3 ar LNK ?

TV3
TV3
100% [1 Balsas]

LNK
LNK
0% [0 Balsai]

Balsai: 1
Kad galėtum balsuoti, turi prisijungti.
Pradėta: 13/09/2017 16:17

Apklausų archyvas
6,791,599 unikalūs lankytojai