01/12/2021 00:21
Komisaras Reksas
komisarasreksas.lt - Komisaro Rekso Lietuviskas puslapis
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Shoutbox
You must login to post a message.

No messages have been posted.
Navigacija
· Namai
· Straipsniai
· Siuntimai
· DUK
· Forumas
· Web nuorodos
· Nauja kategorija
· Kontaktai
· Pateikti nuorodą
· Pateikti naujienas
· Pateikti straipsnį
· Rekomenduokit mus
· Mūsų darbai
· Su Nomeda
· Dainius
· Foto galerija
· Šį vakarą tv rodys
· TV programos
· MP-3
· TV eteris
Forumo temos
Naujausios temos
· Kokios muzikos norė...
· Juokai
· Norit moderuoti koki...
· TV pagalba.
Populiariausios temos
Temų nėra
Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 1

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 101
· Naujausias narys: test
Skaitliukas Nr.1
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Šiųmetinės UNICEF misijos Svazilande dalyviai: nuo žinomo keliautojo iki kunigo
Šiųmetinės UNICEF misijos Svazilande dalyviai: nuo žinomo keliautojo iki kunigoUNICEF kartu su televizija TV3 jau šeštą kartą rengia nuo pirmųjų dienų Jos Ekscelencijos Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamą gerumo misiją „Už kiekvieną vaiką“, kurios kryptis šiais metais – tolimasis Svazilandas Pietų Afrikoje. Tarp šių metų misijos dalyvių išvysime itin skirtingą, bet vardan kilnaus tikslo susivienijusią komandą: žinomą keliautoją, žurnalistą Vytarą Radzevičių, kunigą Ričardą Doveiką ir aktorę, UNICEF geros valios ambasadorę Virginiją Kochanskytę.

Anot UNICEF Lietuva vykdomosios direktorės Jovitos Majauskaitės-Staniulėnės, Svazilando padėtis yra labai sudėtinga. „Svazilande net 63 proc. gyventojų gyvena žemiau skurdo ribos ir tai šalis labiausiai pasaulyje nukentėjusi nuo ŽIV/AIDS. Ten net 40 proc. žmonių serga šia nepagydoma liga. Kita didžiulė šalies problema – prasta mityba, o dabar dar ir gręsiantis badas, švaraus geriamo vandens trūkumas ir ligos“, – sakė UNICEF vykdomoji direktorė.

Aktorė V. Kochanskytė, UNICEF geros valios ambasadorė, vykusi jau į keturias skirtingas misijas visame pasaulyje, sako, kad vaikams labiausiai trūksta meilės ir rūpesčio, o skurdas ir baisios gyvenimo sąlygos situaciją tik pablogina.

„Nepriprantu nei prie tų vaizdų, nei prie užplūstančių emocijų. Kaskart tai labai sukrečianti patirtis, kuri verčia kovoti, stengtis. Juk mūsų maži kasdieniniai darbai iš tiesų gali nuversti kalnus. Tereikia juos pradėti daryti“, – sako į misiją išsiruošusi aktorė.

Pasak jos, įdėmiau pasidomėjus Svazilandu, itin sukrėtė vienas faktas. „Labiausiai į akis krenta šalies mažumas ir tai, kad ten yra apie 100 000 našlaičių. Įsivaizduokit – kas ketvirtas vaikas yra visiškas našlaitis, o 15 000 namų ūkių yra valdomi vien vaikų. Baisu net pagalvoti, kaip atrodo jų gyvenimas, kai vaikai gyvena visiškai vieni ir augina vieni kitus“, – susirūpinimo neslepia V.Kochanskytė.

Kitas misijos dalyvis – kunigas R. Doveika, kurį į Pietų Afriką veda noras pasisemti vilties ir atsiliepti į viltį, parodyti, kad ji ne be pagrindo gyva net ir didžiausiame skurde ir skausme.

„Kiekvienam iš mūsų yra be galo svarbu atrasti ir kas kartą iš naujo išgyventi neužgesinamos vilties liudijimą, įrodymą, kad gėris yra stipresnis ir kad mes niekada nesame vieni. Dar vienas labai svarbus dalykas – suvokimas, kad net ir mums čia, Lietuvoje, kovojantiems su savomis problemomis, rūpesčiais, kartais nematant išeities, visada yra galimybė atverti savo širdį. Net ir tas, kuris prašo, turi ir gali duoti bei dalintis“, – sako kunigas.

„Kartais atrodo, kad dabar pasaulyje tiek daug vilkų, o avinėlių – mažėja. Bet mano, kaip kunigo, žinia yra ta, kad galbūt tų vilkų, tų galios ištroškusiųjų pasaulyje ir yra daugiau, bet tai nereiškia, kad jie yra stipresni už avinėlius. Svazilando vaikų stiprybė, kurią jie atskleidžia gyvendami skaudžiomis sąlygomis, yra daug stipresnė už visų pasaulio galingųjų galią, kuri sudūžta atsimušusi į vaiko žvilgsnį, atodūsį, rankas ir prisiglaudimą, kuris prakalbina viso pasaulio žmonių širdis ir skatina solidarumą bei bendrystę“, – misijos prasme dalijasi R.Doveika.

Trečiasis šių metų misijos dalyvis – keliautojas ir žurnalistas V. Radzevičius. Šį kartą savo ištikimą partnerį Martyną Starkų palikęs už borto jis leidžiasi į prasmingą misiją su ypatingu tikslu – padėti siaubingomis sąlygomis gyvenantiems Svazilando vaikams.

„Aišku, su Martynu man smagiausia ir geriausia keliauti. Bet ši misija yra kiek kitokia, jos ir tikslai kiti. Kai pastarąjį kartą važiavome per Lietuvą atskirai su traktoriais, pastebėjau, kad ir jis, ir aš vis tiek sakome ne „aš“, o „mes“. Taip esame įpratę. Tačiau tai ne pirmas kartas, kai mūsų kelionių kryptys išsiskiria: anksčiau jis be manęs keliavo į misiją Sibire, šiandien aš turiu galimybę vykti į Svazilandą. Gyvenimas suteikia įvairių galimybių“, – sako užkietėjęs keliautojas.

Pasak daugybę kraštų apkeliavusio Vytaro, kuo daugiau keliauji, tuo didesnis pasaulis darosi ir labai greitai supranti, kad pasaulis yra kaip susisiekiantis indas, o tolimos problemos tampa labai artimomis.

„Jei yra galimybė padėti, noriu ja pasinaudoti. Jei tai padės kenčiantiems – jausiuosi geriau. Tai geros karmos dalykai. Antrą kartą dalyvausiu UNICEF misijoje, ir svarbiausia – jei sugebėsiu, prisidėsiu prie pagalbos kenčiantiems. Be to, smalsu ir pamatyti, kaip atrodo Afrikos karalystė“, – sako žurnalistas.

Pirmosios į misiją jau šiandien, rugpjūčio 3 d., leidžiasi V. Kochanskytė kartu su UNICEF vykdomąja direktore Jovita Majauskaite-Staniulėne, o V. Radzevičius ir R. Doveika prie jų prisijungs savaitgalį. Visi kartu namo misijos dalyviai grįš rugpjūčio 12 d.

Per penkerius metus UNICEF organizuojamose misijose į Kambodžą, Siera Leonę, Tanzaniją, Haitį ir Mozambiką dalyvavo tokie žinomi žmonės: dainininkai Marijus Mikutavičius ir Merūnas Vitulskis, olimpiniai vice čempionai kanojininkas Jevgenijus Šuklinas ir boksininkas Evaldas Petrauskas, žurnalistė, TV laidų vedėja Beata Nicholson, aktoriai Virginija Kochanskytė aktorė Jurgita Jurkutė – Širvaitė ir Giedrius Savickas, TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė, TV3 žinių vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva.

Apie UNICEF

UNICEF yra daugiausiai vaikų gyvybių išgelbėjanti organizacija pasaulyje. UNICEF siekia užtikrinti kiekvieno vaiko teises ir gerovę. Kartu su partneriais mes dirbame 190 šalių ir teritorijų, kad šį įsipareigojimą paverstume tikrove. Ypatingą dėmesį skiriame labiausiai pažeistiems ir pamirštiems vaikams, kad pagalba pasiektų visus vaikus ir visur.

Apie projektą „Už kiekvieną vaiką“

UNICEF projektą „Už kiekvieną vaiką“ globoja J. E. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Misija Svazilande– tai šeštasis UNICEF ir TV3 bendradarbiavimo vaisius, skirtas pasaulio vaikams.
UNICEF taip pat vykdė misijas Kambodžoje, Siera Leonėje, Tanzanijoje, Haityje, Mozambike.
Komentarai
Komentarų dar neparašyta.
Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti, jeigu norite balsuoti.

Nėra reitingų.
Komisaras Reksas
komisarasreksas.lt - Komisaro Rekso Lietuviskas puslapis
Tapk mūsų draugu
Žaliukas Feisbuke
Narių apklausa
TV3 ar LNK ?

TV3
TV3
100% [1 Balsas]

LNK
LNK
0% [0 Balsai]

Balsai: 1
Kad galėtum balsuoti, turi prisijungti.
Pradėta: 13/09/2017 16:17

Apklausų archyvas
6,793,289 unikalūs lankytojai