01/12/2021 16:49
Komisaras Reksas
komisarasreksas.lt - Komisaro Rekso Lietuviskas puslapis
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Shoutbox
You must login to post a message.

No messages have been posted.
Navigacija
· Namai
· Straipsniai
· Siuntimai
· DUK
· Forumas
· Web nuorodos
· Nauja kategorija
· Kontaktai
· Pateikti nuorodą
· Pateikti naujienas
· Pateikti straipsnį
· Rekomenduokit mus
· Mūsų darbai
· Su Nomeda
· Dainius
· Foto galerija
· Šį vakarą tv rodys
· TV programos
· MP-3
· TV eteris
Forumo temos
Naujausios temos
· Kokios muzikos norė...
· Juokai
· Norit moderuoti koki...
· TV pagalba.
Populiariausios temos
Temų nėra
Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 1

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 101
· Naujausias narys: test
Skaitliukas Nr.1
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Išskirtiniai užkulisių kadrai: kaip garsūs aktoriai paseno keliais dešimtmečiais
Išskirtiniai užkulisių kadrai: kaip garsūs aktoriai paseno keliais dešimtmečiaisKo gero, nė vienas televizijos ir kino projektas neapsieina be savo darbą išmanančių grimo meistrų. Tam, kad personažai būtų kuo tikroviškesni, o aktoriams būtų lengviau įsijausti į vaidmenį, kartais grimo kėdėje jiems tenka praleisti ne vieną valandą. LRT istorinio daugiaserijino filmo „Laisvės kaina. Partizanai“ komanda – ne išimtis. Pasitelkus grimą čia atkurta ne viena istorinė asmenybė, o kai kurie aktoriai paseno keliais dešimtmečiais.

„Laisvės kaina. Partizanai“ pasakoja apie sovietinės okupacijos Lietuvoje laikotarpį, ir grimo dailininkei Gretai Juodeikytei teko nelengva užduotis aktorius paversti kuo panašesniais į jų istorinius personažus.

„Buvo kur pasistengti. Reikėjo pasidomėti, paanalizuoti veido bruožus. Labai padėjo [tas], kas atrinko aktorius, nes jie parinkti ganėtinai panašūs į savo istorinius personažus“, – pasakoja specialistė.

Istoriniame seriale grimuotojai teko atkurti Salomėjos Nėries, Liudo Giros, Marcelės Kubiliūtės ir kitus istorinius veikėjus.

Nors sukurti portretinį grimą nėra lengva, G. Juodeikytė sako patarimų sulaukusi ir iš pačių aktorių. „Aš visada paklausiu aktorių, kaip jie įsivaizduoja personažą, ir tuomet stengiamės surasti tą viduriuką, kad ir man patiktų, ir aktorius gerai jaustųsi. Nes, manau, jei aktorius blogai jausis, jam bus sunku vaidinti. Išvaizda jam turi padėti“, – sakė G. Juodeikytė.

Grimuotoja prisimena ir sunkų darbą su aktoriais Mariumi Repšiu ir Toma Vaškevičiūte, kurių personažus reikėjo gerokai pasendinti. „Grimuojant M. Repšį kiekvieną rytą prieš filmavimą rinkdavomės dviem valandomis anksčiau negu visi. Tai apie dvi valandas darydavome grimą ir dar nuvykę į filmavimo aikštelę koreguodavome, tvarkydavome. Su T. Vaškevičiūte darbas irgi buvo panašus, ją taip pat reikėjo pasendinti“, – apie išskirtinį dėmesį šiems aktoriams ir jų personažams pasakojo G. Juodeikytė.

Ji atskleidžia, kad darbas šiame istoriniame filme kėlė išties didelį stresą. „Visas projektas buvo sunkus. Buvo labai ilgos darbo valandos – ir para nemiegota, ir pasiruošimai ilgi. Daug įtampos, kad viskas pavyktų gerai. Sunkiausia buvo su M. Repšio grimu. Prieš filmavimus darėme bandymus ir labai norėjosi padaryti kažką kitaip, negu tiesiog nupiešti. Norėjosi išgauti tą natūralų seno veido efektą. Tai tikrai buvo sunku, daug kur eksperimentavau, kol galiausiai atradome tai, kas tiko puikiai“, – galutiniu rezultatu džiaugėsi G. Juodeikytė.

Vizažo specialistai visada buvo laikomi didžiausiais garsenybių paslapčių saugotojais. Kokia G. Juodeikytės patirtis dirbant su serialo aktoriais? „Vieni daugiau, kiti mažiau, bet tikrai yra žmonių, su kuriais dirbam pusę metų ir tampam labai gerais draugais. Tai pasipasakoja tiek jie, tiek mes, patikim galbūt ir mažas savo paslaptis“, – šypsosi grimuotoja.

Prodiuserių kompanijos „Videometra“ sukurtas daugiaserijinis filmas primins apie praėjusio amžiaus viduryje vykusias tris okupacijas ir masinius trėmimus, holokaustą, terorą, bandymą fiziškai ir dvasiškai sugniuždyti Lietuvą. Kartu – ir apie šioje tamsybėje sužydusias gėles: žmones, kurie, nebijodami mirties, vieną ranką ištiesė žydams, o į kitą paėmė ginklą, kad apgintų Lietuvos laisvę.

Filme „Laisvės kaina. Partizanai“ laukia ne tik žiūrovų jau pamėgtų Marcelės Kubiliūtės (akt. T. Vaškevičiūtė), Prano Kuktos (akt. M. Repšys), bet ir naujų herojų nuotykiai ir žygdarbiai.

Istorinis vaidybinis filmas „Laisvės kaina. Partizanai“, režisuojamas Sauliaus Balandžio, rodomas sekmadieniais 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.
Komentarai
Komentarų dar neparašyta.
Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti, jeigu norite balsuoti.

Nėra reitingų.
Komisaras Reksas
komisarasreksas.lt - Komisaro Rekso Lietuviskas puslapis
Tapk mūsų draugu
Žaliukas Feisbuke
Narių apklausa
TV3 ar LNK ?

TV3
TV3
100% [1 Balsas]

LNK
LNK
0% [0 Balsai]

Balsai: 1
Kad galėtum balsuoti, turi prisijungti.
Pradėta: 13/09/2017 16:17

Apklausų archyvas
6,794,879 unikalūs lankytojai