01/12/2021 18:08
Komisaras Reksas
komisarasreksas.lt - Komisaro Rekso Lietuviskas puslapis
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Shoutbox
You must login to post a message.

No messages have been posted.
Navigacija
· Namai
· Straipsniai
· Siuntimai
· DUK
· Forumas
· Web nuorodos
· Nauja kategorija
· Kontaktai
· Pateikti nuorodą
· Pateikti naujienas
· Pateikti straipsnį
· Rekomenduokit mus
· Mūsų darbai
· Su Nomeda
· Dainius
· Foto galerija
· Šį vakarą tv rodys
· TV programos
· MP-3
· TV eteris
Forumo temos
Naujausios temos
· Kokios muzikos norė...
· Juokai
· Norit moderuoti koki...
· TV pagalba.
Populiariausios temos
Temų nėra
Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 2

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 101
· Naujausias narys: test
Skaitliukas Nr.1
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Lietuvos gaujos, apie kurias kalbėti nedrąsu: „Visi juos žinojo, bet niekas nenorėjo su jais turėti reikalų
Lietuvos gaujos, apie kurias kalbėti nedrąsu: „Visi juos žinojo, bet niekas nenorėjo su jais turėti reikalųDar visai neseniai Lietuva buvo kitokia – įvairūs plika akimi pastebimi nusikaltimai vykdavo net ir dienos metu. Ir nors visi apie tai žinojo, ne visi apie tai išdrįsdavo kalbėti garsiai. O kai kuriems apie tai prabilti nejauku ir iki šiol. Tai, apie ką taip nenoriai kalba biržiečiai – 90-ųjų Lietuvos realybę – jau šį vakarą išvysime ir TV3 eteryje, seriale „Gaujų karai. Karveliai“, kuris pakvies sekti nusikalstamos Biržų grupuotės pėdsakais.
Visą straipsnį galite rasti

„Karveliai“ veikė tik Biržuose, tačiau jų elgsena ir bruožai atspindi tai, ką anuomet patyrė visa Lietuva.

TV3 Kūrybos direktorius Arvydas Rimas įsitikinęs, kad serialas „Gaujų karai. Karveliai“ puikiai atskleis ano meto realybę. „Atgauta Nepriklausomybė mūsų šaliai atnešė daug tikėjimo ir vilties, o kartu – ir kitokį, ne visuomet šviesų, bet tikrai įdomų periodą. Tačiau būtent tokia anuomet buvo Lietuva – kupina įvairiausių spalvų. Dabar galime sakyti, kad kriminalinio pasaulio gaujos jau yra neatskiriama to meto ir mūsų istorijos dalis. Visa tai netrukus išvys ir TV3 televizijos žiūrovai, kurie, esu įsitikinęs, stebėdami serialą „Gaujų karai. Karveliai“, net ne vieną kartą pagalvos, kad tai, ką regi – jau kažkur matyta ar patirta ir jų pačių…“ – intriguoja jis.

Nemažai prisiminimų iš anų laikų prikaupęs turi ir serialo režisierius Ričardas Vitkaitis. Jis puikiai prisimena situacijas turguje, vaikinus su odinėmis striukėmis ar istorijas, kai niekuo nenusidėję žmonės tapdavo nusikalstamų grupuočių reketo aukomis… O ypatingai tai paliesdavo tuos, kurie turėjo kavinę ar dar kokį kitą verslą.

R. Vitkaitis tikina, kad tokių grupuočių narių niekaip nebūdavo įmanoma įbauginti. „Pasitaikydavo, kad įvairūs nusikaltimai vykdavo net Laisvės alėjoje. Čia važinėdavo akį traukiantys „BMW“ automobiliai, o juose sėdėdavo įvairių grupuočių nariai. Jei jie pamatydavo gatve einančią žavią merginą, bandydavo ją įsisodinti į mašiną tiesiog dienos metu. Būdavo riksmų, keiksmų, kiti žmonės dar bandydavo merginoms kažkaip padėti. Bet, deja, veltui… Niekas iš tokių nusikaltėlių nesislėpė – jie vaikščiojo gatvėmis, o prisėdęs restorane, net ir nežinodamas vidinių tokių grupuočių reikalų, iš manierų ir jų veikimo būdų žinodavai, kad tai – jie“, – sako jis.

Anot režisieriaus, dabar kriminalinė padėtis Lietuvoje yra smarkiai pasikeitusi. Kitokia čia ir atmosfera: „Nepalyginsi šių laikų su 90-aisiais, kai net ir stovėdamas troleibuso stotelėje nesijausdavai saugus, o eidamas nepažįstamu rajonu iškart žinojai, kad turėsi problemų. Šitaip paprastai vaikštinėti tikrai negalėdavai – nusikaltimai vyko tiesiog gatvėje.“

Pradėjęs dirbti su „Gaujų karais“, į nusikalstamos „karvelių“ gaujos gyvenimą R. Vitkaitis ėmė dar daugiau gilintis ir pats, o iš prisiminimų nuotrupų, kurias išgirdo iš pažįstamų, susidarė aiškų vaizdą, kokie buvo „karveliai“.

Apie juos yra girdėjęs kiekvienas biržietis – grupuotė kontroliavo turgavietes, reketavo vietinius verslininkus bei ūkininkus, stengėsi įgyvendinti praktiškai visas tuo metu populiarias neteisėtas praturtėjimo schemas. Biržai – nedidelis miestas, kuriame visi šią grupuotę žinojo, tačiau niekas su jais nedrįso turėti reikalų.

„Kai kurie tokių nusikalstamų grupuočių veidai dabar yra verslininkai, solidūs veikėjai. Tačiau savo kūriniu mes nieko nekaltiname – tik bandome atspindėti tai, kas vyko tų laikų Lietuvoje“, – sako R. Vitkaitis.

Tad sunkiausia, anot režisieriaus, filmuojant serialą buvo ne perteikti tuometines situacijas, bet rasti puikiai tam tinkančias vietas. Nors ir praėjo ne tiek daug metų, panašu, kad Lietuva kardinaliai pasikeitė.

„Kai reikėdavo filmuoti pastatus, gatves, supratome, kad autentiškų jų likę jau labai mažai. Rasti 90-ųjų atributus būdavo be galo sunku. Lietuva dabar tikrai kitokia, o tai riboja ir kameras. Visur naujos parduotuvės, vitrinos…“ – sakė R. Vitkaitis.

Trečiasis serialo „Gaujų Karai“ sezonas atskleis vieną tamsiausių nepriklausomos Lietuvos istorijos etapų ir jo metu vykusias negailestingas kovas tarp nusikaltėlių grupuočių visoje šalyje. Pagrindinis istorijos veikėjas – Andrius Bimba (akt. Karolis Kasperavičius), po 7 metų, praleistų Daugpilio kalėjime už jaunystėje padarytą nusikaltimą, grįžta į gimtuosius Biržus. Vaikinas iškart atsiduria absoliučiai pasikeitusiame pasaulyje, kuriame kiekviena diena – kruvina kova už būvį, o jo šeima nuolat patiria reketą.

Nors Andrius ir nenori susieti savo gyvenimo su kriminaliniu pasauliu, jam nepavyksta to išvengti. O kur dar skaudžios netektys ar su „karvelių“ lyderiu susidėjusi buvusi mylimoji…

Tuometinė Biržų ir visos Lietuvos realybė seriale „Gaujų karai. Karveliai“ – jau nuo šiandien, pirmadieniais-ketvirtadieniais, 20.30 val. tik per TV3!
Komentarai
Komentarų dar neparašyta.
Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti, jeigu norite balsuoti.

Nėra reitingų.
Komisaras Reksas
komisarasreksas.lt - Komisaro Rekso Lietuviskas puslapis
Tapk mūsų draugu
Žaliukas Feisbuke
Narių apklausa
TV3 ar LNK ?

TV3
TV3
100% [1 Balsas]

LNK
LNK
0% [0 Balsai]

Balsai: 1
Kad galėtum balsuoti, turi prisijungti.
Pradėta: 13/09/2017 16:17

Apklausų archyvas
6,795,083 unikalūs lankytojai