Atlikėjos R. Gaidan duktė sulaukė šiurpaus skambučio iš „mėlynojo banginio“ kuratorių: grasino išžudyti šeimą
Grožio specialistė, grupės „Panteros“ narė Renata Gaidan prisipažįsta - ji ne juokais įbauginta. Vos prieš kelias dienas jos devynmetė dukra papasakojo apie kaimynystėje gyvenančią mergaitę, kuri pradėjo žaisti „mėlynojo banginio“ žaidimą. O netrukus ir pati dukra sulaukė skambučio, raginančio prisijungti prie mirtimi besibaigiančios manipuliacijos.
„Nieko iki tol nebuvau girdėjusi apie šį neseniai į Lietuvą atkeliavusį vaikams ir paaugliams skirtą žaidimą, bet mokykloje visiems tėvams buvo išsiųstas pranešimas apie mirtiną manipuliaciją, į kurią įsitraukia vaikai ir Lietuvoje. Ir kaip tik tądien dukra pasakė, kad mergaitė iš gretimo namo išsipjaustė ant rankos banginio atvaizdą. Mane apėmė siaubas“, - TV3 laidos „TV pagalba“ studijoje antradienį pasakos Renata Gaidan.
Kaip rašoma TV3 pranešime spaudai, moteris iškart nuskubėjo pas kaimynus perspėti, kuo užsiima jų dukra.
„Mane išgąsdino mergaitės reakcija - ji ėmė isteriškai rėkti, kad dabar visiems bus blogai, kad visus išžudys“, - prisiminė R. Gaidan.
Tačiau didžiausią šoką atlikėja patyrė namuose. „Ruošiau šeimai vakarienę, kai suskambėjo dukros telefonas. Ji išmokyta neatsiliepti į skambučius iš nežinomų numerių, tad iškart atbėgo pas mane.
Atsiliepiau... O ten robotizuotas balsas ėmė grasinti: „Jei tu netęsi žaidimo, tau ir tavo šeimai bus blogai - mes žinome tavo IP, žinome tavo namų adresą, surasime ir jus visus nužudysime“. Iš siaubo aš netekau žado“, - pasakojo Renata Gaidan. Moteris prisipažino - kaip elgtis tokiu atveju ji tiesiog nežinojo.
„TV pagalbos“ studijoje studentė Adriana Ablačinska papasakojo savo dvylikametės sesers istoriją - mergaitė buvo jau gerokai pažengusi „mėlynojo banginio“ žaidime. „Jos rankos buvo supjaustytos, ant vienos „puikavosi“ banginis. Ir jei ne klasės auklėtoja, kuri atkreipė dėmesį į žaizdas, turbūt sesuo būtų žengusi ir lemtingąjį žingsnį - nusižudyti“, - pasakojo A. Albačinska.
Valstybinio psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos biuro vadovas Marius Strička įspėjo visus tėvus, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad būtų išvengta nelaimės.
„Svarbiausia - kalbėtis ir tiesiai šviesiai paklausti, ar jūsų vaikas žaidžia. Jei nepadeda atviras pokalbis, stebėkite - jei jūsų vaikas slepia rankas, naktimis keliasi, jo būklė tapo kritiška, jis atsiribojo nuo viso pasaulio, galima įtarti, kad jis įsitraukė į „mėlynojo banginio“ manipuliaciją“, - sakė Marius Strička.
Savižudybių prevencijos biuro vadovas paragino visus - ir tėvus, ir vaikus - apie asmenis, kurie žaidžia šį žaidimą bei tuos, kurie skatina žaisti, pranešti policijai. Mat už skatinimą žalotis ir privedimą iki savižudybės yra numatyta baudžiamoji atsakomybė. Visos psichologų rekomendacijos ir tėvų istorijos - jau antradienį 16.30 laidoje „TV pagalba“.
No Comments have been Posted.