Oh no! Where's the JavaScript?
Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.

Nomeda Marčėnaitė prisiminė legendinės TV laidos „Nomeda“ laikus: „Dėl nieko nesigailiu“

Nomeda Marčėnaitė prisiminė legendinės TV laidos „Nomeda“ laikus: „Dėl nieko nesigailiu“
Trečiadienį TV3 laidoje „Gero vakaro šou“ apsilankys ypatinga viešnia. Nomeda Marčėnaitė – moteris, kurią daugelis šalies gyventojų amžinai sies su televizija, o ypač – pokalbių laidų pradžia. O apie šį savo kelią, dar negirdėtus faktus ir filmo scenarijų primenančią vardo istoriją, Nomeda žiūrovams papasakos jau šį vakarą.Televizijos laidų vedėja, keramikė, o, kaip paaiškės šio vakaro laidoje, ir pirmoji moteris Lietuvoje, važiavusi žiedinėse lenktynėse – ko apie Nomedą dar nežinome?

Ir nors pati moteris sakys, kad apie ją, matyt, jau esame girdėję viską, vėliau ji prisimins ir taiklią savo antrosios pusės frazę.

„Mano mylimasis Vytas sako: „Aš niekada nemeluoju, o jeigu meluočiau, neprisipažinčiau“. Man šis posakis labai patinka“, – šypsosis ji.

Laidoje žinoma moteris atskleis, dėl ko pyksta ant legendinių „Nomedos“ saldainių, o taip pat pasidalins ir neįtikėtina istorija, kaip gavo būtent tokį retą vardą.

„Mano tėvai, ieškodami man vardo, labai ginčijosi – niekaip nesutarė. Tuomet mano tėvas paskambino mano dėdei ir paprašė patarti. Kartu jie prisiminė vieną koncertą, kurio metu buvo Rygoje. Stovėdami eilėje ir laukdami bilietų, jie išgirdo, kad šalia mergaitė čiauška lietuviškai. O kai paklausė, koks jos vardas, ji atsakė: „Nomedytė Valančiūtė“! Jai buvo gal kokie 4-eri metai. O kadangi ta mergytė buvo labai daili, dėdė pasiūlė tą vardą man – viskas visiems labai tiko“, – pasakos ji.

Tačiau istorija tuo dar nesibaigė. Po daugelio metų Nomedos pusbrolis, poetas Aidas Marčėnas, į namus atsivedė savo merginą, kurią pristatė kaip būsimą žmoną. O paklausus, kuo ji vardu, paaiškėjo, kad tai – ta pati Nomeda Valančiūtė!

„Sakyčiau, kad ši istorija yra tokia, kuri indiškam filmui būtų gerai, o kitam jau – banaloka“, – šypsosis pasakodama N. Marčėnaitė.

Laidoje žiūrovai išvys ir kultinės, bene pirmosios pokalbių laidos „Nomeda“ laikus.

„Kai kažkada peržiūrėjau nuotraukas, aš nustebau, kad ten man buvo 37-eri“, – prisiminusi pirmuosius metus, kai pradėjo dirbti laidoje, juoksis Nomeda.

Ir nors televizijoje ji pradirbo net 20 metų, žinoma moteris neslėps – pati apie tai niekuomet negalvojo. Nomeda jautėsi taip, tarsi televizijoje ji – tik laikinai.

Justinas Jankevičius atkreips dėmesį ir į kitą niuansą – jog televizijoje anais laikais, rodos, buvo galima daryti kone viską, tad moralės ribas tekdavo nusibrėžti patiems.

„Taip, bet man atrodo, kad per tuos 20 metų, praleistų telike, labai neprisidirbau. Tačiau stuburą turėti tikrai reikia. Tu gali dirbti už pinigus, bet negali už pinigus parduoti savo įsitikinimų, nes tai jau – prostitucija“, – pritars N. Marčėnaitė.

Ir nors minėtoje laidoje temos būdavo pačios įvairiausios, Nomeda neslėps – sunkiausi būdavo tie atvejai, kai vaikai pirmąkart susitikdavo su savo tėvais.

„Po kurio laiko paprašiau, kad mūsų studijoje atsirastų psichologas – taip ir atsitiko – nes temos būdavo labai jautrios, subtilios ir dramatiškos. Pradėjau jaustis labai blogai, kad mes žmones atveriame, o tuomet tiesiog paleidžiame. Vis dėlto, aš dėl nieko nesigailiu, nes kalbėti apie tokius dalykus yra labai verta. Tai, kad mes apie kažką nekalbame, nereiškia, kad tų dalykų nėra. Labai politkorektiška būtų vaidinti, kad pasaulyje viskas vyksta tvarkingai, ar kad kažko čia nėra. Bet, deja, yra truputį kitaip. Tačiau mano pozicija visuomet buvo visa tai rodyti maksimaliai širdingai, nedarant iš to pliko ir banalaus šou“, – pasakos Nomeda.

Daugiau dar niekur nepasakotų N. Marčėnaitės istorijų ir archyvinė laidos „Nomeda“ medžiaga – jau šį vakarą.

„Gero vakaro šou“ – trečiadieniais, 19.30 val. per TV3!

0 comments

Leave a Comment

Please Login to Post a Comment.
  • No Comments have been Posted.

Rating is available to Members only.
Please Login or Register to vote.
Awesome! (0)0 %
Very Good (0)0 %
Good (0)0 %
Average (0)0 %
Poor (0)0 %


Sveiki, klausimus ,
pasiūlymus siųskit elektroniniu paštu
zaliukui@gmail.comtik norint
pakomentuoti.